Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hz.Hud Fassı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hz.Hud Fassı PDF EPUB


Cemalnur Sargut

Hz.Hud Fassı - Cemalnur Sargut pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Cemalnur Sargut
DOSYA BOYUTU 8,87
TARİH 2019-09-17
ISBN 6059901659
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Hiçbir canlı yoktur ki Allah onun alnından tutmuş olmasın. Benim Rabb’im kuşkusuz sırât-ı müstakîm üzeredir.” (Hûd, 56) Bu fassta İbnü’l-Arabî Hazretleri, Hûd kelimesini ahadiyet ismi ile açıklıyor. Ahadiyet, Allah’ın zâtının “İstedim ki bilineyim” hadîs-i kudsîsiyle ortaya çıkan ilmidir ki bunu akılla bilmeye değil, gönülle hissetmeye izin verilmiştir. Ahadiyet üç mertebe üzerinden anlatılıyor. Birincisi zâtın ahadiyetidir; Allah’ın zâtında hiçbir bölünme olamayacağını, O’nun Tek ve Bir olduğunu açıklar. İkincisi isimlerin ve sıfatların ahadiyetidir; bütün isim ve sıfatlar zat içinde birdir. Sadece aklî yönden bu isim ve sıfatlar farklı gibi gözükür. Üçüncüsü, herkesin fiili kendindeki Allah tecellîsinin neticesidir (isminin neticesidir). Sırât-ı müstakîm, herkesin kendi ismine doğru aldığı yoldur. Herkes kendi hakîkatine doğru çekildiği ve kendi isminin yönünde gittiği için Rabbinin tesiri ile ahadiyete doğru yönelir. Cemâlnur Sargut Biyografi: TÜRKKAD İstanbul Başkanlığı görevini yürütmekte olan Sargut, İstanbul doğumludur ve Kimya Mühendisliği bölümü mezunudur. 30 yılı aşkın süredir tasavvuf alanında çalışmalar yapmakta ve hizmet vermektedir. Yayınlanmış kitapları arasında Kur’ân-ı Kerîm üzerine büyük mutasavvıfların yorumlarına dayalı çalışmaları ve Fusûsu’l-Hikem şerhleri yer almaktadır. Halka açık olarak Mesnevî ve Fusûsu’l-Hikem dersleri vermektedir. Almanya, Amerika ve Hindistan’da çeşitli üniversite ve kuruluşlarda İslam Tasavvufu alanında düzenli seminerler vermektedir. North Carolina Üniversitesi Dinî Etütler Bölümü’nde (2009), Pekin Üniversitesi Beşerî Bilimler Enstitüsü’nde (2011) ve Kyoto Üniversitesi’nde (2016) “Kenan Rifai Distinguished Professorship on Islamic Studies” kürsülerinin kurulmasına öncülük etmiştir. Bakü Avrasya Üniversitesi kendisine fahrî doktora unvanı vermiştir (2014). Halen Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanlığı yapmakta olan Sargut, Üniversite’nin Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü’nde de dersler vermektedir. 

...mesini ahadiyet ismi ile açıklıyor. Hz ... PDF 22 hz. hûd fassı ... .Hûd(a.s)'ın Soyu: 1. Ad Kabilesinin Yurtları: 1. Âd Kavminin İbadetleri: 2. Âd Kavminin Helak Edilişi: 3. Hz. HUD (A.S). "Ad kavmine de, kardeşleri Hûd'u (Peygamber olarak) gönderdik. Bu makale Cemalnur Sargut - Hz.Hûd Fassı kitabı için hazırlanmış bir tanıtım yazısıdır. Sitemizin gelişmesi için kitap tanıtım yazısı altında kitap yorumlarına katkı sağlayabilirsiniz. Hz.Hud Fassı - Cemalnur Sargut ürün ... Hz.Hud Fassı Cemalnur Sargut NEFES YAYINLARI... - GittiGidiyor ... . Hz.Hud Fassı - Cemalnur Sargut ürününün 1 adet mağaza içerisinden Hz.Hud Fassı - Cemalnur Sargut özelliklerini inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsin. Bu fassta İbnü'l-Arabî Hazretleri, Hûd kelimesini ahadiyet ismi ile açıklıyor. Hz.Hud Fassı. %20 indirim. Hz.Hûd Fassı. %32. 18,00 TL. Benim Rabb'im kuşkusuz sırât-ı müstakîm üzeredir." (Hûd 56)Bu fassta İbnü'l-Arabî Hazretleri Hûd kelimesini ahadiyet ismi ile açıklıyor. (Hûd 56)Bu fassta İbnü'l-Arabî Hazretleri Hûd kelimesini ahadiyet ismi ile açıklıyor. Benim Rabb'im kuşkusuz sırât-ı müstakîm üzeredir." (Hûd 56). "Hiçbir canlı yoktur ki Allah onun alnından tutmuş olmasın. Benim Rabb'im kuşkusuz sırât-ı müstakîm üzeredir.". (Hûd, 56) Bu fassta İbnü'l-Arabî Hazretleri, Hûd kelimesini ahadiyet ismi ile açıklıyor. Alış-Veriş Listeme Ekle. Hz.Hud Fassı. Nefes Yayıncılık. %20 İndirimli. Bu fassta İbnü'l-Arabî Hazretleri Hûd kelimesini ahadiyet ismi ile açıklıyor. Read HZ...