Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ruh Nereden Geldi Nereye gidiyor e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ruh Nereden Geldi Nereye gidiyor PDF EPUB


Hazret İnayet Han

Ruh Nereden Geldi Nereye gidiyor - Hazret İnayet Han pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hazret İnayet Han
DOSYA BOYUTU 7,70
TARİH 2019-06-26
ISBN 6059542401
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Ruhu, özgürlük zevkini görmemiş, onun içinde bulunduğu meydan suretlerle dolu bir sandık. Aklı daima suretlere mahpus, kafesten kafese gezer.”Mevlana Sufi bakış açısına göre Ruh, madde ile alaka kuran, semavi, nurani, latif, meydana gelmeyen, bozulmayan bir varlıktır. Sonsuzdur, bâkidir, başlangıcı ve sonu yoktur. Bu varlık bedene nefs etmiş, onun içine girmiştir. Fakat bu latif madde beden cevherinden ayrıldığında, ruhun bedenle ilgisi kesilir. Bu yüzden ruh, ölüme asla dokunmayan hayattır. Ölüm ruhun kendisine değil, ruhun kendinde tuttuğu bir şeye gelir. Etrafımızdaki her hareket eden, büyüyen, gelişen, idrak eden varlığın da kendisine göre ruhu vardır. Hayvanlar ve bitkiler de buna dahildir. Ruh, dünyada herhangi bir canlı varlığa tecelli etmeden önce melekler ve cinler aleminde birçok süreç yaşar. Ruh kazandığı bedenle, onu saran perdeyle, onu bilinir kılan isimlerle, makam ve sahip olduklarıyla özdeşleşmeyi öğrenir. Çocuksu heveslerle, önemsediği ve değer verdiği şeylerle, bağlandığı varlıklara kendini kaptıran ruh, bu yanılsamaların örtüsüyle kendini kör eder. Kendi hakikatini binlerce örtüyle kendi gözlerinden saklar. Doğası gereği özgür olan ruh, bu dünyanın ona sunduğu onca şeye rağmen sınırlandırılmış hayattan rahatsızlık duyar. Ruhun varlığı, istidadı olan serbestliğe sahip özgür alanlar arar. Derler ki ‘Dünyadaki ruhlar kadar, Tanrı'ya giden yol vardır.’ İşte bu kitap da bu anlayıştan yola çıkarak ruhun tecellisine hükmeden yasaları, melekler, cinler ve insani düzlemler içindeki yolculuğunu anlatır.

...sı aracılığı ile "Astronomi bize kâinatın sınırsız ufuklarını sorgulatıyor ... Ruh Nereden Geldi Nereye Gidiyor | bkmkitap.com ... . Nereden geliyoruz, nereye gidiyoruz? 22.40 TL. Ruh Nereden Geldi Nereye Gidiyor-Okyanus Yayıncılık- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. 20.20 TL. Ölüm ruhun kendisine değil, ruhun kendinde tuttuğu bir şeye gelir. Etrafımızdaki her hareket eden, büyüyen, gelişen, idrak eden varlığın da kend ... Ruh Nereden Geldi Nereye Gidiyor/Hazret İnayet Fiyatı... - GittiGidiyor ... . Etrafımızdaki her hareket eden, büyüyen, gelişen, idrak eden varlığın da kendisine göre ruhu vardır. Sufi bakış açısına göre Ruh, madde ile alaka kuran, semavi, nurani, latif, meydana gelmeyen, bozulmayan bir varlıktır. Derler ki 'Dünyadaki ruhlar kadar, Tanrı'ya giden yol vardır.' nereden gelip nereye gidiyoruz. şükela: tümü | bugün. -nereden gelip nereye gidiyoruz? +kraft'tan gelip mangal keyfi'ne gidiyoruz hayvan gibi acıktık. 24.96 TL. Ölüm ruhun kendisine değil, ruhun kendinde tuttuğu bir şeye gelir. Etrafımızdaki her hareket eden, büyüyen, gelişen, idrak eden varlığın da kendisine göre ruhu vardır. ...Geldi Nereye Gidiyor - Okyanus Yayıncılık - 9786059542401 - Hazret İnayet Han - - "Ruhu göre Ruh, madde ile alaka kuran, semavi, nurani, latif, meydana gelmeyen, bozulmayan birvarlıktır. Cumartesi günleri alınan ürün pazartesi kargoya verilecektir.geri iade olarak gelen kargolardan extra kargo ücreti talep edilir. 22.40 TL. Ölüm ruhun kendisine değil, ruhun kendinde tuttuğu bir şeye gelir. Etrafımızdaki her hareket eden, büyüyen, gelişen, idrak eden varlığın da kendisine göre ruhu vardır. 24,00 TL +7,99 TL kargoSatıcıya Git. Ruh Nereden Geldi Nereye Gidiyor. 200 TL ve üstü alışverişlerde 20 TL indirim kuponu: Akakce20drStokta 6 adetSon güncelleme: 27 dakika önce D&R. 32 TL. Fakat bulatif madde beden cevherinden ayrıldığında, ruhun bedenle ilg...