Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gelişim Psikolojisi 1 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gelişim Psikolojisi 1 PDF EPUB


Kollektif

Gelişim Psikolojisi 1 - Kollektif pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kollektif
DOSYA BOYUTU 6,63
TARİH 2019-06-12
ISBN 6057846075
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Gelişim Psikolojisi 1 kitabı; yaşamdan örneklerle, açık ve öyküleştirilmiş etkileyici anlatımıyla çocuk ve ergen gelişimine ışık tutmaktadır. Kitap, çocuk ve ergen gelişimi ile ilgili güncel bilgileri net, tutarlı ve bilimsel bir yaklaşımla okuyucusuna sunmaktadır. Bu eserde; gelişimle ilgili temel kavramlar ve gelişim kuramları, çocukların gelişim dönemleri çerçevesinde ve güncel bilgiler ışığında titizlikle kaleme alınmıştır. Bedensel, bilişsel, ahlaki, kişilik ve sosyal/duygusal alanlardaki gelişim ve bu alanların birbirleriyle olan etkileşimi özgün ve doyurucu bir tarzla irdelenirken aynı zamanda çocuk gelişimindeki kuramsal, kültürel, bireysel ve toplumsal farklılıklar örnekleriyle ortaya konularak bu çoğulcu bakış açıları da karşılaştırmalı bir şekilde tartışılmıştır. Her konu, alanında yetkin uzmanlar tarafından, yurt dışında ve yurt içinde yapılmış araştırmaları içerecek şekilde kapsamlı ve kolay anlaşılır bir üslupla yazılmıştır. Bu niteliği ile Gelişim Psikolojisi 1; eğitim, sosyoloji, psikoloji ve felsefe alanında öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrenciler için yararlı bir kaynaktır. Ayrıca, çocuk ve ergen gelişimi ile ilgilenen öğrenciler, araştırmacılar, akademisyenler ve anne-babalar kendi yaşantılarıyla okudukları arasında ilişkiler kurarak çocuk ve ergen gelişimi ile ilgili yararlı bilgileri öğrenme fırsatına bu kitapla sahip olacaklardır. Gelişim Psikolojisi 1 ve Gelişim Psikolojisi 2 kitaplarının; rehberlik ve psikolojik danışmanlık, okul öncesi eğitimi, çocuk gelişimi, sosyoloji ve felsefe alanında önemli ders kitapları olması nedeniyle kısa bir sürede “Gelişim Psikolojisi 1-2” dersleri kapsamında rehber kitaplar hâline geleceği düşünülmektedir.

...kolojisi Dersi - Ayşegül Aldemir (2017) - Продолжительность: 11:04 Benim Hocam 73 466 ... Geli̇şi̇m Psi̇koloji̇si̇-1 ... ... GELİŞİM PSİKOLOJİSİ-1. 5.000 okundu. Yaşamboyu gelişim psikolojisi (life-span developmental psychology) gelişimi incelemede yeni bir yönelimdir ve iki temel sayıtlıya dayanır. Mail: [email protected] Web Site: http://www.rehberlik.biz.tr. GELİŞİM PSİKOLOJİSİ. 1. ünite - gelişim psikolojisine giriş 1.1. Araştırma yöntemleri 1.1. Gelişim psikolojisi konusunda kpss'de her yıl 12 soru çıkmaktadır. ... Gelişim Psikolojisi Temel Kavramlar Yöntemler Faktörler İlke ... .1. Araştırma yöntemleri 1.1. Gelişim psikolojisi konusunda kpss'de her yıl 12 soru çıkmaktadır. Ancak eğitim bilimleri soru sayısı değiştiği için bu yıl bu dersinde soru sayısı aynı oranda değişecektir. ...veya plana göre ortaya çıktığı düşüncesi hangi gelişim psikolojisi kuramının temelini oluşturur? Bu nedenle eğitim psikolojisi gelişim ve öğrenme psikolojisi bilim dallarından oluşmaktadır. İnsanda meydana gelen bütün değişimleri ve aynı zamanda da insanlar arasındaki benzer ve farklı olan değişimlerin yönlerini bilmek gelişim psikolojisi açısından önemlidir. Gelişim psikolojisi; bedenimiz, davranışlarımız, düşüncelerimiz, duygularımız, sosyal ilişkilerimiz ve kişiliğimizdeki yaşa bağlı deği...