Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Metalib ve MezahibMaba'de't-Tabi'a ve Felsefe-i İlahiye e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Metalib ve MezahibMaba'de't-Tabi'a ve Felsefe-i İlahiye PDF EPUB


Gabriel Seailles

Metalib ve MezahibMaba'de't-Tabi'a ve Felsefe-i İlahiye - Gabriel Seailles pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Gabriel Seailles
DOSYA BOYUTU 6,53
TARİH 2019-09-23
ISBN 9755749167
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Elinizdeki eser, Fransız felsefe tarihçileri Paul Janet ve Gabriel Séailles’ın beraber hazırladıkları Histoire de la philosophie: Les problèmes et les écoles isimli felsefe tarihinin metafizik ve ilahiyat kısımlarının tercümesidir. Büyük İslâm âlimi Elmalılı M. Hamdi Yazır, bu eseri Türk okur-yazarlarının ve bilhassa da İslâm âlimlerinin Batı düşüncesine âşina olmalarını sağlamak amacıyla ve Allah rızası için tercüme ettiğini ifade ediyor. Elmalılı’nın kitabın başına eklediği zengin muhtevalı “Dibace” kısmı ile metin içerisine ilâve ettiği dipnotlar kitabın kıymetini kat kat artıran unsurlardır. Başlı başına bir eser kıymetini hâiz olan Dîbace’de, kitapta tartışılan meseleleri Müslüman filozof ve kelamcıların fikirleriyle mukayese etmiş, İslâm düşüncesinin ve güncel fikrî meselelerin değerlendirmesini yapmış, din felsefesinin Tanrı ispatı, akıl-vahiy ilişkisi, nübüvvet meselesi gibi belli başlı sorunlarını vukufiyetle tartışmıştır. Felsefenin İslâm’dan başka din mensuplarına haram olduğu düşüncesi onun dikkat çekici görüşleri arasındadır.Metne eklediği dipnotlarda da İslâm düşüncesiyle Batı düşüncesi arasında mukayeseler yapmakta ve kısmî bir İslâm düşüncesi tarihi telif etmektedir. Metâlib ve Mezâhib ilk defa aslına uygun biçimde latinize edilmiş, Fransızca aslıyla mukabele edilmiş ve gerekli notlar ile felsefe lügatçesi eklenmiş halde neşrediliyor.

... edilmiş ve gerekli notlar ile felsefe lügatçesi eklenmiş halde neşrediliyor ... Metalib ve Mezahib Maba'de't-Tabi'a ve Felsefe-i İlahiye ... . Read reviews from world's largest community for readers. Elinizdeki eser, Fransız felsefe... Start by marking "Metalib ve Mezahib; Maba'de't-Tabi'a ve Felsefe-i İlahiye" as Want to Read Bu makale Gabriel Seailles - Metalib ve Mezahib Maba'de't-Tabi'a ve Felsefe-i İlahiye kitabı için hazırlanmış bir tanıtım yazısıdır. Sitemizin gelişmesi. Çağdaş İslam Düşüncesi. Metalib ve Mezahib; Maba'd ... Metalib ve Mezahib; Maba'de't-Tabi'a ve Felsefe-i İlahiye ... . Sitemizin gelişmesi. Çağdaş İslam Düşüncesi. Metalib ve Mezahib; Maba'de't-Tabi'a ve Felsefe-i İlahiye. la philosophie: Les problèmes et les écoles isimli felsefe tarihinin metafizik ve ilahiyat kısımlarının tercümesidir. Metalib ve Mezahib yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Metalib ve Mezahib kitabına Alt başlık: Maba'de't-Tabi'a ve Felsefe-i İlahiye. ...de la philosophie: Les problèmes et les écoles isimli felsefe tarihinin metafizik ve ilahiyat kısımlarının tercümesidir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Metalib ve Mezahib Maba'de't-Tabi'a ve Felsefe-i İlahiye. 24.50 TL. ...tarihi telif etmektedir.Metâlib ve Mezâhib ilk defa aslına uygun biçimde latinize edilmiş, Fransızca aslıyla mukabele edilmiş vegerekli notlar ile felsefe lügatçesi eklenmiş halde neşrediliyor. ...düşüncesi tarihi telif etmektedir.Metâlib ve Mezâhib ilk defa aslına uygun biçimde latinize edilmiş, Fransızca aslıyla mukabele edilmiş vegerekli notlar ile felsefe lügatçesi eklenmiş halde neşrediliyor. Metalib ve Mezahib - Paul Janet hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın!...