Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tomris e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tomris PDF EPUB


Dilşad Çelebi

Tomris - Dilşad Çelebi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dilşad Çelebi
DOSYA BOYUTU 11,5
TARİH 2019-06-19
ISBN 6050962550
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bundan yüzyıllar önce, Pers diyarında iki çocuk yaşıyordu: Takmasve Tomris. Kim bilebilirdi ki Takmas’ın bir gün koskoca Pers İmparatorluğu'nun başına geçip Büyük Kyros olacağını? Kim bilebilirdi ki Tomris'in ovalar boyu topraklara hükmeden şanlı bir hatun, Tomris Hatun çıkacağını? Aralarındaki çocukça bir oyunun bir gün kanlı savaşlara gebe olduğunu kim kestirebilirdi? Peki, ya aşk bu çorak topraklarda ne ara yeşerecekti? Tarih, yeniden ve yeniden kurgulanan geçmiştir. Anlatıcıları içinde Herodot'un da olduğu bu tarihsel karakteri bir de genç yazar Dilşad Çelebi'nin kurgusundan okuyun.

...n Kiros'un bu teklifinin bir oyun olduğunu anlamış ve evlilik teklifini reddetmişti ... Tomris - Vikipedi ... . Tomris Hatun, çok sevdiği oğlunun ölümüne çok üzülür. Tomris Hatun yemin ederek şöyle söyler Tomris Hatun'un oğlu ve beraberindeki kuvvetler, içerideki birkaç Pers'i öldürüp eğlenceye dalmışlardır. 6. Tomris Hatun oğlunun ölümüne çok üzülür ve intikam arzusuyla dolup taşar... Tomris Hatun Ve Kiros'un Savaşı. Persler ve Sakalar arasında uzun zamandır süre giden savaş halen devam etmekteydi ... Tomris - Vikipedi ... . Persler ve Sakalar arasında uzun zamandır süre giden savaş halen devam etmekteydi ve savaşın üstün tarafı Persler olarak görülmekteydi. Bunun üzerine Kiros, Tomris Hatun'un kendisiyle evlenmesi halinde saldırılara son vereceğini bildirse de teklifi reddedildi. Bu defa Tomris Hatun kaçma yerine savaşmanın daha isabetli olduğunu gördü. tomris. şükela: tümü | bugün. (bkz: green eyes). tomris de tomrismi$ dedirten bir turgut uyar şiiridir, arz-i hal ve sonrasinda bulunan, diger toplu eserlerinde yer almayan sonunda rastlanandir. Tomris Hatun hayatı Tomr...