Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Osmanlı Kapısında BüyümekAhmet Mithat Efendi’nin Hikaye ve RomanlarındaGayrimüslim Osmanlı Vatandaşları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Osmanlı Kapısında BüyümekAhmet Mithat Efendi’nin Hikaye ve RomanlarındaGayrimüslim Osmanlı Vatandaşları PDF EPUB


Osmanlı Kapısında BüyümekAhmet Mithat Efendi’nin Hikaye ve RomanlarındaGayrimüslim Osmanlı Vatandaşları -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 11,78
TARİH 2019-10-04
ISBN 9759959852
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Osmanlı Kapısında Büyümek’te Türk roman ve hikâyesinin ilk ve en önemli temsilcilerinden biri olan Ahmet Mithat Efendi’nin eserlerinde gayrimüslim Osmanlı vatandaşlarının hikâye/roman kişisi olarak nasıl yer aldıklarını inceleniyor. Yazarın üzerinde durduğu önemli noktalardan biri de Ahmet Mithat Efendi’yi merkez alarak onun ve Osmanlı-Türk aydınının temsil ettiği zihniyet dünyasını göstermektir. Kitapta Ahmet Mit­hat Efendi’nin eserlerinden elde edilen değer yargılarından hareketle Rumlar, Ermeniler ve Yahudiler arasında bir öncelik sonralık sırasının bulunup bulunmadığı tartışılıyor. Ele alınan eserlerde gayrimüslim milletlerin algılanışı/sunuluşu arasındaki farklar da gösterilmeye çalışılıyor.

...rk roman ve hikâyesinin ilk ve en önemli temsilcilerinden biri olan Ahmet Mithat Efendi'nin eserlerinde gayrimüslim Osmanlıların hikâye/roman kişileri olarak nasıl yer aldıklarını ... Osmanlı Kapısında Büyümek : Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve... ... ... Osmanlı Kapısında Büyümek - Ahmet Mithat Efendi'xxnin Hikâye ve Romanlarında Gayrimüslim Osmanlı Vatandaşları. ...Gürkan Atay,Çağrı Özkan Ahmet Haldun Terzioğlu Ahmet Halit Kitabevi Ahmet Hikmet Müftüoğlu Ahmet İhsan Matbaası Ahmet Kutsi Tecer Ahmet Mithat Efendi Ahmet Muhtar Büyükçınar Ahmet. Osmanlı Kapısında Büyümek Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve Romanlarında Gayrimüslim Osmanlı Vatandaşları kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve ... Osmanlı Kapısında Büyümek Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve... ... . Osmanlı Kapısında Büyümek Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve Romanlarında Gayrimüslim Osmanlı Vatandaşları kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve DERGAH... 2019-10-21 yılında yayınlanan Osmanlı Kapısında Büyümek & Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve Romanlarında Gayrimüslim Osmanlı Vatandaşları Pdf İndir. ...Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve Romanlarında...