Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dünyayı Dolduran Kiraz e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dünyayı Dolduran Kiraz PDF EPUB


Şükrü Karaca

Dünyayı Dolduran Kiraz - Şükrü Karaca pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Şükrü Karaca
DOSYA BOYUTU 10,79
TARİH 2018-01-17
ISBN 6051555300
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tokat, Kastamonu, Denizli, Gaziantep... Fark etmez, herhangi bir Anadolu köyü işte. Sekiz on yaşlarında bir köy çocuğu nasıl yaşar, nerelerde koşup oynar, hangi ağaçlara tırmanır, hangi kuşların ardından bakar, güneşin batışına, ayın bazen ince bir hilal gibi, bazen yusyuvarlak bir ışık gibi gökte belirişini nasıl seyreder; Kabalı Köyü’nün Kepenek’i de öyle yaşar, öyle bakardı çevresine. Bakardı bakmasına da neler hissederdi; o çocuk yüreğinde hangi duygular coşar, hangi duygular sönerdi?.. Reşadiye’nin Kabalı Köyü'nde veya herhangi bir Anadolu köyünde bir çocuğun gözünden görünenleri, bir çocuğun yüreğinden geçenleri öğrenmek istiyorsanız eğer, ‘Dünyayı Dolduran Kiraz’ı okumalısınız. Şükrü Karaca’nın maalesef tek romanı. 1990’da ağzımıza bir parmak bal çaldı Karaca. Bir de 1993’te Ânestü Nârâ ile bir kaşık şiir. Ahmet Bican ErcilasunDünyayı Dolduran Kiraz, alanında, Türk Edebiyatında en özgün romanlardan biri. Alev Alatlı'nın İşkenceci'si, Aytmatov'un Beyaz Gemi'si ve Cengiz Dağcı'nın Badem Dalına Asılı Bebekler'iyle birlikte okumalı. Mehmet Aycı “Türkiye Yazarlar Birliği 1989 Roman Ödülü”

... Dolduran Kiraz yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Dünyayı Dolduran Kiraz kitabına benzeyen kitaplar ... Dünyayı Dolduran Kiraz - Şükrü Karaca ... . Şükrü Karaca. Tokat, Kastamonu, Denizli, Gaziantep... Fark etmez, herhangi bir Anadolu köyü işte. Sekiz on yaşlarında bir köy çocuğu nasıl yaşar, nerelerde koşup oynar, hangi ağaçlara tırmanır... Dünyayı Dolduran Kiraz en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. Dünyayı Dolduran Kiraz avantajlı fiyatlarıyla hemen satın almak için tıklayın! Şiir kitabı Anestü Nârâ ve romanı Dünyayı Doldur ... Dünyayı Dolduran Kiraz - Şükrü Karaca -Halkkitabevi ... .com'da. Dünyayı Dolduran Kiraz avantajlı fiyatlarıyla hemen satın almak için tıklayın! Şiir kitabı Anestü Nârâ ve romanı Dünyayı Dolduran Kiraz TYB ödülü alan iki eseri. Başyapıt dememde bu ödüller etkili değil. Çünkü Karaca'nın iki eseri de özgün bir seslenişe...