Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bir Rus Generalinin GünlükleriTürkiye Gürcistanı’nda Üç Ay e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bir Rus Generalinin GünlükleriTürkiye Gürcistanı’nda Üç Ay PDF EPUB


Giorgi Kazbegi

Bir Rus Generalinin GünlükleriTürkiye Gürcistanı’nda Üç Ay - Giorgi Kazbegi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Giorgi Kazbegi
DOSYA BOYUTU 3,52
TARİH 2019-04-26
ISBN 9755537207
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi Kazbegi, 1874 yılı baharında, günlüklerinde “Türkiye Gürcistanı” olarak nitelendirdiği, bugün Artvin ve çevresinde yer alan pek çok bölgeyi ziyaret etmiş; üç ay boyunca, kimi zaman yaya kimi zaman at sırtında dolaştığı bu bölgelere dair izlenimlerini gezi notları şeklinde kaleme almıştır. Kazbegi, müthiş bir doğa bilgisi ve gözlem yeteneğiyle yazıya aktardığı; dönemin günlük yaşantısıyla ve çarpıcı toplumsal olaylarıyla iç içe geçen bu yolculuğuna, sayfalar boyunca bu gezide adeta ona eşlik eden okurunu da son ana kadar dahil eder. Gezgin, bu günlüklerde, Şavşatlı devrimcilerin yenilgisi ile sonuçlanan Selim Himşiaşvili öncülüğündeki “On Binlerin İsyanı” olayının tarihsel arka planına ışık tutarken; okur, onunla birlikte çıktığı bu tarihi yolculukta; Yusufeli’nde o dönemde hâlâ yaşamakta olan 80 Hristiyan ailenin varlığı, Artvinli Ermenilerin ilginç yaşantıları, eski dilde yazılmış İncil’i okumak için 20 saat yaya yolculuğun ardından Artvin’e ulaşan Gürcü bir rahibin varlığı gibi pek çok yeni ve çarpıcı bilgiyle buluşur.

...ünlükleri: Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan bugün Artvin ve çevresinde yer alan pek çok bölgeyi ziyaret etmiş; üç ay boyunca ... Bir Rus Generalinin GünlükleriTürkiye Gürcistanı'Nda Üç Ay - Fiyatı ... ... Devamını OkuBir Rus Generalinin Günlükleri Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay PDF Kitabı Özeti Oku - Giorgi Kazbegi. ...Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay Mektup - Günlük Rus ordusunda g"revli Grc bir general olan 1874 yılı baharında, günlüklerinde "Türkiye Gürcistanı" olarak nitelendirdiği, bugün Artvin ve... Yani, Bir Rus Generalinin Günlükleri-Türkiye Gürcistanında Üç Ay dosya boyutu. Mobi çok küçüktür, bu da Internet üzerinden hızlı bir şekilde önyükleme yapmasın ... Bir Rus Generalinin Günlükleri Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay Oku ... ... Yani, Bir Rus Generalinin Günlükleri-Türkiye Gürcistanında Üç Ay dosya boyutu. Mobi çok küçüktür, bu da Internet üzerinden hızlı bir şekilde önyükleme yapmasına izin verir. 14.70 €. Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi Kazbegi, 1874 yılı baharında, günlüklerinde "Türkiye Gürcistanı" olarak nitelendirdiği, bugün Artvin ve çevresinde yer alan pek çok... %25. Bir Rus Generalinin Günlükleri-Türkiye Gürcistanında Üç Ay. Giorgi Kazbegi. Doruk Yayımcılık. Bir Rus Generalinin Günlükleri %30 indirimli Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan... Bir Rus Generalinin Günlükleri Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay Doruk Yayınları 34.02 TL. Bir Rus Generalinin Günlükleri Türkiye Gürcistanında Üç Ay - Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi...