Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hinler Arası Diyalog e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hinler Arası Diyalog PDF EPUB


Bahadır Berk

Hinler Arası Diyalog - Bahadır Berk pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Bahadır Berk
DOSYA BOYUTU 10,83
TARİH 2008-07-08
ISBN 9758913329
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İnanç ayrılıklarını her dönemde çıkar ve sömürü aracı olarak kullanan batı kapitalizmi, siyasallaştırdığı dini, ekonomi başta olmak üzere kurulu düzen işleyişinin temel öğesi haline getirmiştir. Sömürgecilik döneminin misyonerliği, 20. yüzyılda yeni uygulamalarla yetkinleştirilmiş, yaratılan yöntem çeşitliliği 21. yüzyıla girerken üst düzeye çıkarılmıştır. Din, bugün, yerel ve bölgesel niteliklerinden koparılmış, dünyanın tümünü kapsayan politik bir silah haline getirilmiştir. Artık, insanlardan tek tek, dinlerini ve kutsal saydıkları değerlerini değiştirmelerini istemek yerine, dinlerin ve inanç biçimlerinin kendisinin değiştirilmesi ve giderek ortadan kaldırılması gündemdedir. Küresel egemenler için, inanç sahiplerini değil, dini değiştirmek ve çarpıtarak Öğretmek daha kolay ve ucuz bir yöntemdir. Tek dünya devletine doğru gidilirken, amaca uygun yeni bir düşünce ve yeni bir "din" yaratılmalıdır. Dinlerarası diyalog bu düşüncenin ürünüdür.Dinlerarası diyalog ya da tanım uygun düşerse hin (kurnaz, güvenilmez, cingöz kişi) ler arası diyalog, gerçekte, bir anlaşma ve uzlaşıdır. Ya da, bir başka deyişle, İslam dininin ilkelerine bir saldırı ve yozlaştırma girişimidir. Kısa erim (vade) li amacı, "vaat edilmiş topraklar" ın yani Ortadoğu'nun ele geçirilmesidir. Amaç için, İslam'daki haçlı'ya karşı direncin, geleneksel yapı içindeki unsurlarının kırılması ve bölgenin küresel işleyişe tam olarak açılması gerekmektedir. Bu girişimin somut sonucu ise, Anadolu'daki ve Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamına giren 22 ülkede sınırların değiştirilmesidir.

...nı hissettirmektedir. Diyanet; tam dinler arası diyalog feto projesi ... Dinlerarası Diyalog - Ekşi Sözlük ... . (K198) Dinler Arası Diyalog Gelmiş Geçmiş En Dehşetli İhanetdir, Üstad Kadir Mısıroğlu - Продолжительность: 2:33 UstadKadirMisiroglu 14 507... İşte "Dinler Arası Diyalog" düşüncesinin ekonomi-politik analizi budur. Gelelim işin Teolojik/Dinsel yönüne 2007 http://bit.ly/1i7tAuQ. Dinlerarası Diyalog İhaneti / Dini - Psikolojik - Sosyolojik Tahlili. Daha sonra Vatikan dokümanları arasında "Dinler Arası Diyalog"un ... Dinler Arası Diyalog ve Eşbaşkanı Tayyip - YouTube ... . Daha sonra Vatikan dokümanları arasında "Dinler Arası Diyalog"un metodolojisi konusunda şu pasajla karşılaşmaktayız: "Diyalog iki yönlü bir iletişimdir. Ancak Türkiye başta olmak üzere hedefte Türk Devletleri ve nihayetinde ise ASYA KITASI var. Bu devletlerde Dinler arası Diyalog kurtu, koyun postuna sarılarak çok masum bir hareket gibi gösteriliyor. A) TANITIM. Bugün Hristiyan aleminin başlatmış olduğu dinlerarası dialoğun amacı bellidir. Bu mu dinler arası diyalog? " Bir kere, bahsettiğiniz konuda evlenen erkek bir papaz değil. Ve ilave ederler: Dinlerarası diyalog bir tarafın dinini diğer tarafa kabul ettirmek değildir. ile İngiliz Dili...