Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İnciller Güvenilir Metinler midir ? e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İnciller Güvenilir Metinler midir ? PDF EPUB


Zafer Duygu

İnciller Güvenilir Metinler midir ? - Zafer Duygu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Zafer Duygu
DOSYA BOYUTU 12,61
TARİH 2020-02-01
ISBN 6257945011
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

2019 yılının en başarılı dinler tarihi çalışmalarından biri. Dili son derece anlaşılır ve akıcı olan eser, bu yönüyle, hem dinler tarihi alanında çalışan akademisyenlere hem de Hıristiyanlık tarihi ve İnciller hakkında bilgi edinmek isteyen genel okuyucuya hitap etmekte ve bunu akademik kalitesinden ödün vermeden başarmaktadır. Zafer Duygu, temel kaynaklara dayalı derinlikli çalışmasında, İncillerin yazılış ve kabul ediliş süreçlerini farklı bir bakışla ele almaktadır: Mevcut İnciller, İsa Mesih’in biyografisini anlatan salt tarihsel metinler değil, İsa’yı, yazarlarının sahip oldukları teolojik tercih ve bakış açılarıyla uyum içinde göstermeye çalışan polemik kitaplarıdır.Prof.Dr. Muhammet TARAKÇI (Bursa Uludağ Üniversitesi)İnciller konusunda Türkiye'nin en yetkin isimlerinden olan Zafer Duygu, bu kitabında bugün Hıristiyanlık'ta yaygın olan birçok inancı, akademik bir üslupla ve olabildiğince objektif bir perspektiften sorguluyor. Duygu, bu titiz çalışmasıyla dinler tarihine meraklı okurlara İnciller ve İsa hakkında orijinal bilgiler sunmakla kalmıyor, dinler tarihi disiplininde bilimsel bir çalışmanın nasıl yapılması gerektiğini de gösteriyor.Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi) Elinizdeki çalışmanın odak noktası “İnciller”, yani “Mesih” tabir edilen İsa’nın “kurtuluş” getirdiği ileri sürülen “çarmıh ve diriliş anlatıları”dır. İnciller, Türkçede rasyonel perspektifte ilk kez bu kadar derinlemesine analiz edilmektedir. Dogmatik ve teolojik şablonlara karşın akademik ve bilimsel çalışmalara model olacak bir eser.Dr. Kutlu Akalın (Mardin Artuklu Üniversitesi) Dört İncil, tarihsel ve bilimsel açılardan Hz. İsa’ya ulaşmanın en önemli yolu, ama aynı zamanda ona ulaşmanın önündeki en büyük engellerdir. Elinizdeki kitap çalışması, bu dilemmanın açıklamasıdır.

...n İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır ... İnciller Güvenilir Metinler Midir ? | bkmkitap.com ... . İnciller Güvenilir Metinler Midir ? [ Zafer Duygu ]. Düşün Yayıncılık. İnciller, Türkçede rasyonel perspektifte ilk kez bu kadar derinlemesine analiz edilmektedir. Diğer kategorisinde yer alan Zafer Duygu - İnciller Güvenilir Metinler Midir ? kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! Kargo dahil en ucuz29,20 TL +7,99 TL kar ... İnciller Güvenilir Metinler Midir ? ... . Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! Kargo dahil en ucuz29,20 TL +7,99 TL kargoSatıcıya Git. İnciller Güvenilir Metinler midir?-Metodolojik ve Karşılaştırmalı Analizler. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu... 22 TL. Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi). Elinizdeki çalışmanın odak noktası "İnciller" yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır. 9786257945011. 519859. İnciller Güvenilir Metinler midir ? Düşün Yayıncılık. 32.00. %20. İsa, Pavlus, İnciller. Zafer Duygu. Düşün Yayıncılık. ...Mevcut İnciller İsa Mesih'in biyografisini anlatan salt tarihsel metinler değil İsa'yı yazarlarının sahip oldukları teolojik tercih ve bakış açılarıyla uyum içinde göstermeye çalışan polemik kitaplarıdır. Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi). Elinizdeki çalışmanın odak noktası "İnciller", yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır. 26.13 TL. Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi) Elinizdeki çalışmanın odak noktası "İnciller", yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır. Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi). Elinizdeki çalışmanın odak noktası "İnciller", yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır. ...hem dinler tarihi alanında çalışan akademisyenlere hem de Hıristiyanlık tarihi ve İnciller hakkında bilgi edinmek isteyen gene...