Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Klasik Bilimkurgu Öyküleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Klasik Bilimkurgu Öyküleri PDF EPUB


Kollektif

Klasik Bilimkurgu Öyküleri - Kollektif pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kollektif
DOSYA BOYUTU 10,86
TARİH 2019-10-16
ISBN 9753484282
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“İnsan aklının kapasitesi dahilindeki hiçbir icat, doğanın inşa ettiği engelleri yıkamazdı.” Klasik Bilimkurgu Öyküleri, iyi bilimkurgunun iyi edebiyata dönüşme yolundaki ilk durağı olan 19. yüzyıla uzanıyor. Öncü niteliğindeki bilimsel ve teknolojik icat öykülerinden medeniyete yabancılaşan modern kahraman anlatısına, ütopya ve distopya geleneğinin izlerinden bilimkurgu ve fantazyanın iç içe geçtiği kozmik dehşet türüne kadar genişleyen bir yelpazenin en değerli öyküleri buluşarak bu edebiyatın temel unsurlarını sergiliyor. Fitz-James O’Brien’ın yazdığı ve Lovecraft’ın en sevdiği öykülerden biri olarak tarihe geçen “Elmas Mercek”, Edward Page Mitchell’ın kaleme aldığı ve edebiyat tarihinin ilk zaman makinesi öyküsü olarak kabul edilen “Geri Giden Saat”, yine Mitchell’a ait ve türünün önemli örneklerinden biri olan “Gövdesi Olmayan Adam”, Frank R. Stockton imzalı bir icat öyküsü olan “Negatif Yerçekimi Hikâyesi”, usta ütopya yazarı Edward Bellamy’den “Hikâyem Size”, H. G. Wells’ten yazıldığı dönemde olduğu kadar günümüzde de değerini koruyan “Yeni Hızlandırıcı” ve ustaların ustası Abraham Merritt’ten “Çukur Halkı” bu derlemede yan yana geliyor.

...nün gelişiminde çok büyük yeri vardır ... BİLİMKURGU KLASİKLERİ Arşivleri - İthaki Yayınları ... . İthaki Bilim-kurgu Klasikleri Dizisi. Biliyoruz ki, iyi bilimkurgu iyi edebiyattır. roman dizilerinden olan Bilim-kurgu Kitaplığı, bilim-kurgu türünde ve alt türlerinde en önemli eserleri, klasikleri barındırıyor. Ülkemiz de bilim kurgu kitapları konusunda her zaman en önde olan ve bir çok klasik bilimkurgu kitabını Bu öyküler, gelecek nesillerin robot öyküleri için bir yol gösterici olmuş, bilimkurguda... Biz de bilim kurgu sevenler için "İth ... İthaki Yayınları Bilim Kurgu Klasikleri | bkmkitap.com ... ... Biz de bilim kurgu sevenler için "İthaki Yayınları Bilim Kurgu Klasikleri"nden bir okuma listesi derledik. "Bradbury'nin öyküleri öylesine içinize işliyor ki bir daha unutamıyorsunuz." ...yaptığı serinin son kitabı Klasik Bilimkurgu Öyküleri. Bilim & Teknoloji. Nanoteknoloji. Uzay. Utku Okay'ın çevirdiği Çukur Halkı; ustaların ustası, gazeteci ve yazar, spekülatif kurgunun... ithaki bilim kurgu klasikleri dizisi çok da iddialı olmayan, sıradan bir bilim kurgu okuru olarak, beğeniyle takip ettiğim seri. *****: yüzyılın en iyi bilim kurgu öyküleri - orson scott card (derleyen). Kitap Setleri'nde Büyük Fırsat. Kızıl Panda Ürünleri %45 İndirim. Fırsat Ürünleri. İndigo Kitap %40 İndirim. Çok Satanlarda %35 İndirim. Özel Kesim Ayraçlar. Kargo Ücretini Sıfırlayan Ürünler. İthaki Yayınları, bilim kurgu ve fantastik...