Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık PDF EPUB


Dr. Haşmet Sarıgül

A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık - Dr. Haşmet Sarıgül pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Haşmet Sarıgül
DOSYA BOYUTU 7,31
TARİH 2019-06-27
ISBN 9753535748
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Finansal okuryazarlık en genel anlamıyla bireylerin finansla ilgili konulardaki tutum, davranış, bilgi ve becerilerinin toplamıdır. Bireyler yaşamları süresince nelere yatırım yapılacağı, risklerin nasıl yönetileceği, hangi miktarda ve nasıl borçlanılacağı,tasarrufların nasıl değerlendirileceği ve nasıl bütçe yapılacağı gibi konularda çok sayıda finansal kararlar almak ve uygulamak zorundadırlar. Finansal okuryazarlığın düşük olması finansal sorunlarla baş edilmesini zorlaştırmakta, bilinçsiz tüketim ve ihtiyatsız borçlanmalarla yüksek maliyetler üstlenilmelerine neden olabilmekte, bu da insanların iş, aile hatta emeklilik dönemindeki yaşantıları üzerinde olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Yapılan araştırmalar finansal okuryazarlığı olmayan bireylerin finansal ürünleri anlamakta zorlandığını, finansal konularda karar alırken veya işlem yaparken kaygılanabildiklerini göstermektedir. Diğer taraftan çok sayıda çalışma finansal konularda bilgili olan bireylerin kendilerinin ve ailelerinin refahını sağlama ve artırma doğrultusunda daha doğru kararlar alabildiklerini ortaya koymaktadır. Haşmet Sarıgül tarafından yazılan ‘‘A’dan Z’ye Finansal Okuryazarlık’’ başlıklı kitap temel olarak finans konusunda olsa da, hazırlanırken bireylerin parayla ilişkilerinde doğrudan ya da dolaylı etkisi olan farklı bilim dallarından da faydalanılmıştır. On beş bölümden oluşan kitapta gelir ve servetten ücrete, tüketimden vergiye, borçtan kredi kartlarına, tasarruftan yatırıma ve sigortaya her konu kendisi ile ilgili başlık altında incelenmiştir. Sınıflandırılan konular ekonomi ve işletme eğitimi almamış bireylerin de anlayabileceği sadelikte açıklanmış ve alacakları kararlar ile uygulamalarda faydalanabilecekleri nitelikte ele alınmıştır.

...r. A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık. Finansal okuryazarlık en genel anlamıyla bireylerin finansla ilgili konulardaki tutum, davranış, bilgi ve becerilerinin toplamıdır ... A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık | bkmkitap.com ... . Haşmet Sarıgül tarafından yazılan ''A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık'' başlıklı kitap temel olarak finans konusunda olsa da, hazırlanırken bireylerin parayla ilişkilerinde doğrudan ya da dolaylı etkisi... Adan Zye Finansal Okuryazarlık. Haşmet Sarıgü DER YAYINLARI. Finansal okuryazarlık en genel anlamıyla bireylerin finansla ilgili konulardaki tutum, davranış, bilgi ve becerilerinin toplamıdır. Ad ... A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık | bkmkitap.com ... . Haşmet Sarıgü DER YAYINLARI. Finansal okuryazarlık en genel anlamıyla bireylerin finansla ilgili konulardaki tutum, davranış, bilgi ve becerilerinin toplamıdır. Adan Zye Finansal Okuryazarlık. 0 yorum. ₺43,00. Finansal okuryazarlık en genel anlamıyla bireylerin finansla ilgili konulardaki tutum, davranış, bilgi ve becerilerinin toplamıdır. 38.30 TL. Haşmet Sarıgül tarafından yazılan ''A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık'' başlıklı kitap temel olarak finans konusunda olsa da, hazırlanırken bireylerin parayla ilişkilerinde doğrudan ya da... A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık - Haşmet Sarıgül. Finansal okuryazarlık en genel anlamıyla bireylerin finansla ilgili konulardaki tutum, davranış, bilgi ve becerilerinin toplamıdır. Haşmet Sarıgül tarafından yazılan ''A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık'' başlıklı kitap temel olarak finans konusunda olsa da, hazırlanırken bireylerin parayla ilişkilerinde doğrudan ya da dolaylı etkisi... A'dan Z'ye Finansal Okuryazarlık. 1 2 3 4 5. Finansal okuryazarlık en genel anlamıyla bireylerin finansla ilgili konulardaki tutum, davranış, bilgi ve...