Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İki Şehrin Hikayesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İki Şehrin Hikayesi PDF EPUB


Charles Dickens

İki Şehrin Hikayesi - Charles Dickens pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Charles Dickens
DOSYA BOYUTU 3,7
TARİH 2019-10-07
ISBN 6057944894
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Bu dünyadan yorgun ve üzgün ayrılanların huzura erdiği o yerde yeniden buluşacağız.” İngiliz yazar Charles Dickens’ın yıllardır beğenilerek okunan romanı İki Şehrin Hikâyesi edebiyat dünyasının en büyük tarihi romanlarından biri olarak kabul edilmiştir. Fransız İhtilali’nden öncesinin ve sonrasının işlendiği eser, zevk ve sefa içinde yaşayan aristokratların, asilzadelerin yanı sıra sömürülmüş, ezilmiş, sefalet içinde yaşayan halkın başkaldırmasıyla başlayan yeni dönemi konu edinmiştir.Charles Dickens toplumun sorunlarını ele alarak küçük insanların gözünden büyük olayları anlatır. Paris ve Londra şehirleri arasında gelişen olaylar Fransız Devrimi’nin tarih kitaplarında geçmeyen ayrıntılarına ışık tutmaktadır. Charles Dickens’in “Yazdığım en iyi hikâye” diye adlandırdığı bu eser okuyucuya adeta tarihi bir yolculuk yaşatıyor.

...rin hikâyesi. Orijinal İsm A Tale of Two Cities olan bu eser Charles Dickens'in en popüler romanlarından biridir ... İki Şehrin Hikayesi Hakkında Özeti... | Edebiyat ve Sanat Akademisi ... . Tarihî ve dönem romanı özelliği taşır. charles dickens, iki şehrin hikayesi ile; uyanış, suç, umut, utanç, kurtuluş, sosyal adaletsizlik ve yurtseverlik temalarını kuvvetli bir biçimde işlemiştir. roman boyunca iki şehir... 'İki Şehrin Hikayesi' adlı kitap ilk sayfalarında ikili zıtlıklarla (diyalektik) başlıyor. Âdeta kulak aşinası olsun diye iki şehri de bu düşüncenin tabanına alarak konuya giriş yapıyor. İki şe ... İki Şehrin Hikâyesi - Charles Dickens ... . Âdeta kulak aşinası olsun diye iki şehri de bu düşüncenin tabanına alarak konuya giriş yapıyor. İki şehrin hikâyesi: "Özgürlük, eşitlik, kardeşlik veya ölüm". 'İki Şehrin Hikayesi'ni 1859 yılında Dickens; "All The Year Round" isimli edebiyat dergisinde yayınlamak üzere yaz...