Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Konfüçyüs / Filozoflar Serisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Konfüçyüs / Filozoflar Serisi PDF EPUB


Turan Tektaş

Konfüçyüs / Filozoflar Serisi - Turan Tektaş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Turan Tektaş
DOSYA BOYUTU 7,63
TARİH 2019-12-19
ISBN 6057522979
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Doğu uygarlığının en önemli temsilcilerinden biri kabul edilir. Çin geleneklerini derleyip toparlayarak yeni kuşaklara aktarmak isteyen Konfüçyüs, kendisine özgü yöntemleriyle öğretimi halka yaymış ve öğretmenliği bir uğraş haline getirmiş bir düşünürdür. Ancak adı filozoflar, devlet adamları, büyük öğretmenler ve ahlakçılar arasında değil, peygamberler arasında zikredilmektedir. Dinler Tarihi araştırmacıları da onun öğretisini bir din olarak kabul etmektedir. Konfüçyüs kendisini antik dönem krallarının öğretisini aktaran klasiklerin içerdiği değerleri ve ilkeleri topluma aktarmaktan sorumlu görmüştü. Temel amacı ve ideali tartışmalardan uzak ve tümüyle uyum içerisinde yaşayan bir toplum ve dünya kurmaktı. Bu ideale ulaşabilmek için ise, ideal insanı tanımlamak ve onun ortaya çıkmasına yardımcı olmak gerekiyordu. Öğretisinde öteki dünya, tanrı, ruhlar, doğaüstü varlıklar ve benzeri kavramlara ve olgulara yer vermemişti. Çünkü bu alan, onun ilgi alanına girmiyordu. Bu bakımdan Çin’in Sokrates’i olarak kabul edilir. Fikirleri, kendisi tarafından asla yazılı hale getirilmemiş, çoğunluğu birer düşünür ve bilim adamı olarak yetişen öğrencileri tarafından kâğıda dökülmüştür.

...aş. Doğu uygarlığının en önemli temsilcilerinden biri kabul edilir ... Konfüçyüs / Filozoflar Serisi - Turan Tektaş | kitapyurdu.com ... . Çin geleneklerini derleyip toparlayarak yeni kuşaklara aktarmak isteyen Konfüçyüs... Konfüçyüs / Filozoflar Serisi. 10,40 TL. Sepete Ekle. Ancak adı filozoflar devlet adamları büyük öğretmenler ve ahlakçılar arasında değil peygamberler arasında zikredilmektedir. Konfüçyüs kendisini antik dönem krallarının öğretisini aktaran klasiklerin içerdiği değerleri ve ilkeleri topluma aktarmaktan sorumlu görmüştü. Kitabın basım bilgileri. Adı: Konfüçyüs / Filozoflar Serisi. (#55 ... Filozof ... . Kitabın basım bilgileri. Adı: Konfüçyüs / Filozoflar Serisi. (#551421857). Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit et...