Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Konfüçyüs / Filozoflar Serisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Konfüçyüs / Filozoflar Serisi PDF EPUB


Turan Tektaş

Konfüçyüs / Filozoflar Serisi - Turan Tektaş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Turan Tektaş
DOSYA BOYUTU 4,83
TARİH 2019-12-19
ISBN 6057522979
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Doğu uygarlığının en önemli temsilcilerinden biri kabul edilir. Çin geleneklerini derleyip toparlayarak yeni kuşaklara aktarmak isteyen Konfüçyüs, kendisine özgü yöntemleriyle öğretimi halka yaymış ve öğretmenliği bir uğraş haline getirmiş bir düşünürdür. Ancak adı filozoflar, devlet adamları, büyük öğretmenler ve ahlakçılar arasında değil, peygamberler arasında zikredilmektedir. Dinler Tarihi araştırmacıları da onun öğretisini bir din olarak kabul etmektedir. Konfüçyüs kendisini antik dönem krallarının öğretisini aktaran klasiklerin içerdiği değerleri ve ilkeleri topluma aktarmaktan sorumlu görmüştü. Temel amacı ve ideali tartışmalardan uzak ve tümüyle uyum içerisinde yaşayan bir toplum ve dünya kurmaktı. Bu ideale ulaşabilmek için ise, ideal insanı tanımlamak ve onun ortaya çıkmasına yardımcı olmak gerekiyordu. Öğretisinde öteki dünya, tanrı, ruhlar, doğaüstü varlıklar ve benzeri kavramlara ve olgulara yer vermemişti. Çünkü bu alan, onun ilgi alanına girmiyordu. Bu bakımdan Çin’in Sokrates’i olarak kabul edilir. Fikirleri, kendisi tarafından asla yazılı hale getirilmemiş, çoğunluğu birer düşünür ve bilim adamı olarak yetişen öğrencileri tarafından kâğıda dökülmüştür.

... felsefe üzerine çok derin söylemleri bulunan Çinli bir filozof ve eğitmendi ... Konfüçyüs / Filozoflar Serisi - Turan Tektaş | kitapyurdu.com ... . Konfüçyüs'ün verdiği cevap ise muhteşemdir. "Evet, ne kadar cahil olduğumu öğrendim." Öyle ki herkes Konfüçyüsten bir iki güzel söz okumuştur. MÖ 551 - MÖ 479 tarihleri arasında, Doğu Zhou Hanedanlığında yaşayan bu Çinli filozof, astronom ve yazarın öğretisi de bir o kadar önemli. Etkinlik. Home / Arkeoloji / Filozof ve Eğitmen Konfüçyüs Kimdi? Konfüçyüs tüm in ... Filozof ... . Home / Arkeoloji / Filozof ve Eğitmen Konfüçyüs Kimdi? Konfüçyüs tüm insanların ve içinde yaşadıkları toplumun ömür boyu öğrenme ve ahlaki görüşten faydalanabileceğine inanıyordu. Cizvit misyonerlerin, adını «Konfüçyüs» olarak Latinleştirdikleri Kung Fu Dzı, Çin kültürünü derinden etkilemiş bir felsefe ve pol. Konfüçyüs(Filozof). tarafından Rondo State Bir Perş. Turan Tektaş tarafından kaleme alınan Konfüçyüs / Filozoflar Serisi Pdf Oku isimli 144 sayfadan oluşan kitap; PAROLA YAYINLARI yayınevinin 19/12/2019 Perşembe tarihinde ve 1... Çin geleneklerini derleyip toparlayarak yeni kuşaklara aktarmak isteyen Konfüçyüs, kendisine özgü yöntemleriyle öğretimi halka yaymış ve öğretmenliği bir uğraş haline. Konfüçyüs kendisini antik dönem krallarının öğretisini aktaran klasiklerin içerdiği değerleri ve ilkeleri topluma aktarmaktan sorumlu görmüştü. Filozoflar Serisi (10 Kitap). 112,00 TL. Konfüçyüs, yöneticilere "eğer siz iyiyi isterseniz, insanlar da iyi olur" der. About this entry. You're currently reading "Konfüçyüs !," an entry on amator filozof. Yayımlandı Konfüçyüs (MÖ 551 - MÖ 479). Çinli filozof, eğitimci ve yazar. Ancak adı filozoflar, devlet adamları, büyük öğretmenler ve ahlakçılar arasında değil, peygamberler arasında zikredilmektedir. Konfüçyüs'ün, Wu Daozi tarafından yapılan portresi. Konfüçyüs (Çince: Kǒng Fūzǐ, 孔夫子, Latince: Confucius, "Üstad Kong" Çince 孔子, Kǒng Zǐ, Wade-Giles: K'ung-tzǔ), Çinli filozof, eğitimci ve yazar. En iyi ya da büyük filozofu belirlemek mümkün değildir. 10.SİGMUND FREUD(1856-1939) Tarihte En Etkili 10 Filozof Ünlü İyi Büyük FilozoflarYahudi asıllı Alman psikiyatr. Francis Bacon (Filozoflar Serisi) Bacon'ın, yaratılıştan doğaya yönelik, deneye eğilimli, sürekli araştırmayı seven, kesin bilgiye ulaşana kadar sorunları irdel. %20. Konfüçyüs. Turan Tektaş....