Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gazzali’nin Mektupları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gazzali’nin Mektupları PDF EPUB


Muhammed Yakubi

Gazzali’nin Mektupları - Muhammed Yakubi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Muhammed Yakubi
DOSYA BOYUTU 7,61
TARİH 2017-01-11
ISBN 6059555043
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İmam Gazzâlî’nin, Selçuklu Sultanı Sencer başta olmak üzere vezirlere, emir ve devlet adamlarına, fakih ve din rehberlerine yazdığı mektupları, vefatından sonra talebeleri tarafından, Fedâilu’l-enam min resâili Hucceti’l-İslâm adıyla bir araya getirilmiştir. Bu Farsça el yazmalar hem ta’lik hem de nesih hat ile çoğaltılmış, yakın zamanlarda Farsça matbaa baskısı ve Arapça tercüme-tahkikli baskısı veİngilizce tercüme baskıları yapılmıştır.Bu mektuplarında Gazzâlî, hikmet yüklü tavsiyelerini hükümdarlara, idarecilere, hükümet yetkililerine ulaştırmış, hatta zaman zaman huzurlarında bizzat dile getirmiştir. Tenkit oklarını, sevilmeyen idarecilere, zâlimlere, ahlâken yozlaşmış yetkililere, mevkiini ve gücünü kötüye kullananlara yağdırmıştır.Mektuplar aynı zamanda çağının olaylarını ve tartışmalarını yansıtması bakımından da ilgi çekicidir.

... Kimdir? Yukarıda 6059555043 numaralı kitabın pdf linki mevcuttur ... OZAY GONLUM - NINENIN MEKTUBU - YouTube ... . Fakat Gazzali'nin Mektupları yazarı kimdir? sorusuna cevap olarak Cahit Sıtkı Tarancı vermekteyiz. Muhammed Yakubi. İmam Gazzâlî'nin, Selçuklu Sultanı Sencer başta olmak üzere vezirlere, emir ve devlet adamlarına, fakih ve din rehberlerine yazdığı mektupları, vefatından sonra talebeleri tarafından... Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Gazzali'nin Mektupları. Yazar. Şeyh Muhamme ... Gazzalinin Mektupları ... . Katalog Anasayfası. Gazzali'nin Mektupları. Yazar. Şeyh Muhammed El-Yakubi. Gazzali'nin Düşünce Sisteminin Temelleri. Gazzali'ye Göre İslam Ahlakı. İmam Gazzali'nin Mektupları. Abdül Kayyum. Çevirmen: Gürsel Uğurlu. Bu mektuplarda Gazzali, resmi dine başkaldırdı; bilgelik dolu tavsiyelerini hükümdarlara, idarecilere, hükümet yetkililerine ulaştırdı. İmam Gazzali'nin Mektupları. Bu kitap, İmam Gazzalî'nin Selçuklu hükümdarlarına, vezirlerine, veliahtlarına ve zamanının münevver insanlarına hitaben yazdığı mektupların toplandığı bir eserdir....