Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kanuni’nin Son Seferi (Sigetvar 1566) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kanuni’nin Son Seferi (Sigetvar 1566) PDF EPUB


Ahmet Önal

Kanuni’nin Son Seferi (Sigetvar 1566) - Ahmet Önal pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Önal
DOSYA BOYUTU 5,32
TARİH 2019-11-19
ISBN 6057800442
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dönemin batılı tarihçileri Birinci Süleyman'ı "Büyük Türk", "Muhteşem Süleyman" olarak anmışlar, daha sonraki tarihçiler ise Kanunî Sultan Süleyman olarak zikretmişlerdir. Muhteşem Süleyman'ın ölümü de muhteşem olmuştu. 46 yıllık saltanatı boyunca 13 sefere çıkan ve 10 yıl İstanbul'dan ayrı kalan Kanunî Sultan Süleyman, son nefesini Sigetvar surları önünde şehid olarak vermişti.Elinizdeki çalışma ana hatlarıyla bilinen, ancak ayrıntılarını unuttuğumuz Kanunî Sultan Süleyman’ın son seferinin siyasî ve askerî sebeplerini, padişahın sefer yolculuğunu, Sigetvar’ın fethini, başta arşiv belgeleri ve Osmanlı tarihleri olmak üzere dönemin kaynaklarına dayalı olarak inceleyen bir araştırmadır.

...ltan Süleyman 1566 yılında hasta olduğu halde on üçüncü ve son seferi olan Zigetvar üzerine sefere çıktı ... Kanuni'nin Son Seferi Zigetvar ve Ölümü ... . Kanuni 1529,1532,1541 ve 1566'da Avusturya üzerine sefere çıktı. Zigetvar Seferi'nin sebepleri nelerdir? Böylece, Osmanlı ordusu 1 Mayıs 1566'da Kanuni'nin son seferi için İstanbul'dan hareket ederek, Belgrad'a ve oradan da Zemin'e Erdel Kralı Janos... Bu, Kanuni'nin son seferi olur. Biz de yazımızda, Zigetvar Seferi'ne hangi şartlarda ve hangi nedenlerle çıkıldığını araştırdık. 1566 ... Zigetvar Kuşatması ve Kanuni Sultan Süleyman'ın Ölümü. ... . Biz de yazımızda, Zigetvar Seferi'ne hangi şartlarda ve hangi nedenlerle çıkıldığını araştırdık. 1566 başlarında iki taraf arasındaki gerginlik iyice arttı. 6 Ağustos 1566 - 8 Eylül 1566. Bölge. Zigetvar. Sonuç. Kesin Osmanlı zaferi Kanuni Sultan Süleyman'ın vefatı II. İçindekiler. 1 Sefer öncesi durum. 2 Sefer hazı...