Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma LidyalılarMythos'tan Logos'a e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

LidyalılarMythos'tan Logos'a PDF EPUB


Muzaffer Demir

LidyalılarMythos'tan Logos'a - Muzaffer Demir pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Muzaffer Demir
DOSYA BOYUTU 4,63
TARİH 2017-01-16
ISBN 9751629449
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Herodotos'un Lidyalılar hakkında verdiği temel bilgiler kitabımız için bir model oluşturmamızı sağlanmaktadır. Bu kitabın açılımını "Mythos'tan Logos'a" alt başlığıyla vermemizin sebebi de budur. Tarih biliminin amaçlarından birisi de, Herodotos'un da ifade ettiği gibi insanoğlunun geçmişteki ortak özelliklerini ve değerlerini bulup çıkarmak ve bunların uygarlığa katkılarını araştırarak kayda geçirmektir. Okuyucuya düşen görev de bu değerleri yeri geldiğinde modern bakış açılarıyla gözden geçirerek kendi hayatı ve çağına uyarlamaktır. Bu bağlamda kitabımızın farklı makale başlıklarında Lidyalıların mitolojik dönemlerinden tarihi dönemlerine kadar öne çıkan siyasi ve sosyo-kültürel özellikleri ve bazı önemli değerleri ele alınmıştır. Antik kaynaklar çerçevesinde ele alınan ve işlenen konuların en önemli sorunsalı ne kadar mythos, ne kadar soyut logos ve ne kadar da gerçekçi logos içeriğidir. Lidyalı Mopsos'tan Kroisos dönemine kadar bu türden bir sorunsallıkla karşı karşıya kalmaktayız. Mythos'tan logos'a geçiş modeli doğrultusunda bu sorunsallıkları, antik edebi kaynaklar dışında, özellikle başkent Sardeis'te yürütülen kazı çalışmaları sonucunda ortaya çıkarılan yeni arkeolojik ve bir dereceye kadar da epigrafik ve nümizmatik kaynaklarla birlikte, analiz etmeye, böylelikle bu alandaki detaylı ve açıklayıcı bir çalışmanın eksikliğini gidermeye çalıştık. 

...gisi Arkhe Dergisi. Locus Yayınları Lodos Yayınları Loft Publications Logos Yayınları Logosa Yayınları Lokma ... Zamanın Ruhu: Mythos'tan Logos ... ... Bu kitabın açılımını "Mythos'tan Logos'a" alt başlığıyla vermemizin sebebi de budur. sorunsalı ne kadar mythos, ne kadar soyut logos ve ne kadar da gerçekçi logos içeriğidir. Mythos'tan Logos. Perşembe, 08 Kasım 2007 18:12 egina. Mythos, Epos, Logos. Mythos: Söylenen veya duyulan sözdür, masal, öykü, efsane anlamlarına gelir. Lidyalılar Mythos'tan Logos'a hakkında pek çok bilgiye sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca Lid ... Lidyalılar : Mythos'tan Logos'a Kitabını Satın Al - Nobel Kitap ... . Lidyalılar Mythos'tan Logos'a hakkında pek çok bilgiye sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca Lidyalılar Mythos'tan Logos'a özeti sitemizde yer alıyor. Herodotos'un Lidyalılar hakkında verdiği temel bilgiler kitabımız için bir model oluşturmamızı sağlanmaktadır. Bu kitabın açılımını "Mythos'tan Logos'a" alt başlığıyla vermemizin sebebi de budur. Mitos'tan Logos'a Eski Yunan Felsefesinde Aşk. 346 Pages · 1965 · 10.45 MB · 780 Downloads· Turkish. Herodotos'un Lidyalılar hakkında verdiği temel bilgiler kitabımız için bir model oluşturmamızı sağlanmaktadır. Bu kitabın açılımını "Mythos'tan Logos'a" alt başlığıyla vermemizin sebebi de budur. Bu kitabın açılımını "Mythos'tan Logos'a" alt başlığıyla vermemizin sebebi de budur. Lidyalı Mopsos'tan Kroisos dönemine kadar bu türden bir sorunsallıkla karşı karşıya kalmaktayız. Mythos'tan Logos' İlkin "Söz" vardı der Kitap. Bunu Platon duysa, söz mü, hangi söz diye sorardı. Mythos, Epos, Logos. Mythos: Söylenen veya duyulan sözdür, masal, öykü, efsane anlamlarına gelir. Herodotos'un Lidyalılar hakkında verdiği temel bilgiler kitabımız için bir model oluşturmamızı sağlanmaktadır. Bu kitabın açılımını "Mythos'tan Logos'a" alt başlığıyla vermemizin sebebi de budur. TÜRK TARİH KURUMU tarafından yayınlanan Lidyalılar Mythos'tan Logos'a kitabını okumak ister misiniz? Sizlere Lidyalılar Mythos'tan Logos'a pdf indirme linki ve detaylarını vermeye çalıştık....