Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İslam’da Cinsiyet Diyalektiği İslam’ın Taosu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İslam’da Cinsiyet Diyalektiği İslam’ın Taosu PDF EPUB


Sachiko Murata

İslam’da Cinsiyet Diyalektiği İslam’ın Taosu - Sachiko Murata pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Sachiko Murata
DOSYA BOYUTU 6,69
TARİH 2019-04-18
ISBN 6057547156
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bunlar Sachiko Murata’nın kitabını okurken aklıma gelensadece birkaç düşünce. Biliyorum ki bazıları -İslam’dananladıkları şeye çok uzak gibi görünen- onun cinsiyetilişkisine, irfanî yaklaşımına belki de karşı çıkacak. Ancakbu kitapta tercümesi yapılan metinler -bunların çoğu ilk keztercüme edildi- yaklaşımının tam anlamıyla geçerli olduğunugösteriyor. Aslında çok sayıda metin, kitabın en önemliparçası olma özelliği taşıyor; bunlar kendi başlarına mistikhikmet antolojisini oluşturuyor ve İslam’la ilgilenen herkesçeüzerinde dikkatlice durulması gerekir. Hatta İslam’dakadının rolünü (genel olarak İslam’ı) tamamen tarihsel,filolojik ve sosyolojik açıdan değerlendiren ehl-i zâhir bile,Murata’nın ulaştığı sonuçlardan bazılarına katılmamışolsalar da, İslam’ı daha iyi anlamalarına bir şekilde yardımedecek olan ve şimdiye kadar pek bilinmeyen birçok kaynakkeşfedeceklerdir.

...n alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve İslam'da Cinsiyet Diyalektiği İslam'ın Taosu kitabına benzeyen kitaplar ... İslam'da Cinsiyet Diyalektiği İslam'ın Taosu - Sachiko Murata ... . Kitabın basım bilgileri. Adı: İslam'da Cinsiyet Diyalektiği İslam'ın Taosu. Yazar Hatta İslam'dakadının rolünü (genel olarak İslam'ı) tamamen tarihselfilolojik ve sosyolojik açıdan değerlendiren ehl-i zâhir bileMurata'nın ulaştığı sonuçlardan bazılarına katılmamışolsalar da İslam'ı... Sachiko Murata'nın İslam'da Cinsiyet Diyalektiği / İslam'ın Taosu adlı kitabı Hece Yayınları etiketiyle okurla ... İslam'da Cinsiyet Diyalektiği İslam'ın Taosu ... ... Sachiko Murata'nın İslam'da Cinsiyet Diyalektiği / İslam'ın Taosu adlı kitabı Hece Yayınları etiketiyle okurla buluştu. İslâm'ın Taosu dört kısma yayılmış olan 10 bölümden oluşuyor. Sachiko Murata. Bunlar Sachiko Murata'nın kitabını okurken aklıma gelen sadece birkaç düşünce. Biliyorum k...