Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İstanbul Kayıkçıları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İstanbul Kayıkçıları PDF EPUB


Mehmet Mazak

İstanbul Kayıkçıları - Mehmet Mazak pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehmet Mazak
DOSYA BOYUTU 8,98
TARİH 2019-12-18
ISBN 6057800527
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İstanbul; Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği, Doğu ve Batı medeniyetlerinin buluştuğu zengin tarihi dokusu, derin bir muhtevaya sahip kültürel birikimi, harika tabiatı ve her dönemde insanların ilgisini çeken cazibe merkezi olması nedeniyle dünyanın en önemli şehirlerinden biridir.Boğaziçi ve Haliç’te modern motorlu ulaşım vasıtalarının olmadığı dönemlerde, ulaşım vasıtası olarak kayıklar kullanılmaktaydı. Bu durum özellikle Osmanlı Devleti zamanında önemli gelişmeler kaydetmiş, kayıkçılık ve kayıkçı esnafı başlı başına bir teşkilat halini almıştır. Osmanlı kültürü ve medeniyeti ile yoğrulan İstanbul’da mekânlar arası insan naklinin yapılış şekli, kullanılan araçlar, karşılaşılan zorlukların yer aldığı İstanbul Kayıkçıları’ndaİstanbul’un geçmişine götürmeyi amaçlamaktadır.

...ayıkçıları*. şükela: tümü | bugün ... İstanbul Kayıkçıları - Ekşi Sözlük ... . geniş bir su yoluyla birbirinden ayrılan iki parçanın oluşturduğu istanbul şehrinin en önemli ulaşım araçlarının başında deniz taşıtları gelir. Mehmet Mazak. İstanbul; Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği, Doğu ve Batı medeniyetlerinin buluştuğu zengin tarihi dokusu, derin bir muhtevaya sahip kültürel birikimi... F: +90370 452 0103. [email protected] Istanbul Office - ... İstanbul Kayıkçıları ... . [email protected] Istanbul Office - Warehouse. İkitelli Organize Sanayi Sitesi Blok:19 No: 2-8 Başakşehir/İSTANBUL. T: +90212 547 1517. F: +90212 664 3257. Osmanlı kültürü ve medeniyeti ile yoğrulan İstanbul'da mekânlar arası insan naklinin yapılış şekli, kullanılan araçlar, karşılaşılan zorlukların yer aldığı İstanb...