Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Posta Güvercinleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Posta Güvercinleri PDF EPUB


Köksal Sezgin

Posta Güvercinleri - Köksal Sezgin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Köksal Sezgin
DOSYA BOYUTU 8,24
TARİH 2019-09-20
ISBN 6053706960
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Köyünün ismini duyunca Hikmet’in kalbi küt küt atmaya başladı. Kuşçu Ali’ye bakarak,“Bu bizim köy! Bizim köy!” dedi. Bildiği kadarıyla köyde bir tek o uğraşıyordu güvercinlerle. Yarışmaya katılan başka birileri var mıydı acaba? Kuşçu Ali gülümsedi ve eliyle sus işareti yaptı.“Topakkaya köyünden Akyel! Akyel!”Hikmet sevincinden öyle bir zıpladı ki yerinden, sanki göğe tutunacaktı. Sonra sıkıca sarıldı Kuşçu Ali’nin boynuna. Herkes onu görünce gülümsedi, bu küçük çocuğun kazanmasına hem sevindi hem de şaşırdı. Hikmet ikinci ve üçüncü olan yarışmacıları duymadı bile.

...kağıt veriyorsun, o da kağıdı gideceği yere teslim ediyor ... Posta Güvercini ... . Emek ve sabır özellikleri ile yetiştirilen posta güvercinleri kuşun form özellikleri ve zekasının iyi olmasını ister. Katılacağı yarışmalardaki başarısı için posta güvercininin fiziki özelliği iyi olmalıdır. Kod Adı: Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları - Bölüm 1/4. Videoyu izlemek için önizleme resmine tıklayınız. Posta güvercinleri gökyüzündeki yarış atları olarak ni ... Posta Güvercini ... . Posta güvercinleri gökyüzündeki yarış atları olarak nitelendirilir. Posta güvercini çeşitleri ve fiyatları için sayfamızı gezin. En güzel ve en iyi Posta güvercin resimleri ve ilanları burada. Üstün yol bulma duyuları ile tanınan Posta Güvercinleri eğitime açık güvercinlerdir. Posta Güvercinleri Özellikler. Tüy yapısı: tüy yapısı posta güvercininde aranılan en önemli özelliklerden bir tanesidir. İyi bir posta güvercinini elinizde tuttuğunuzda adeta ipeğe dokunduğunuzu... ...ilk hayalet uçağına odaklanmışken, Pekin yönetimi mesaj taşıyan güvercinleri merkezine oturtan bir başka gizli projeyi Posta güvercinlerinin kullanımıyla ilgili ilk kayıtlar M.Ö 1200'lü yıllarına kadar gider. Teknolojinin bu kadar gelişmediği çağlarda; şehirler, ülkeler hatta kıtalar arasında posta güvercinleri yardımıyla haberleşme sağlanırdı. Haberleşme yavaştı fakat güvercinler yönlerini çok iyi şekilde bulup... ...yapılan eşleştirmeler sonucunda bu günkü yarış güvercinleri (modern racing pigeon) ortaya çıkmıştır.Bu nedenle posta yapıldıktan sonra kuyruğunu yavaşça yere doğru sarkıtır.Bu yöntem posta güvercini seçmelerinde sıkça kullanılır. Posta Güvercinleri Yollarını Nasıl Buluyorlar? - Gzt Istanbul Posta Güvercini Yetiştirenler Derneği - Ana Sayfa | Facebook Kilometrelere Kafa Tutan Posta Güvercinleri - Son Dakika Cumartesi ... Posta güvercinleri tarih boyunca insanoğluna birçok konuda yardım etmiştir. Posta güvercinleri gidecekleri yeri nasıl belirliyorlar? Belirledikleri yere gidiş rotasını nasıl çiziyorlar? Diğer ırklarda olduğu gibi saf kan bir posta güvercini olmaz.Zira 1850 yıllarından sonra Belçikada çeşitli ırklara mensup güvercinler arasında yapılan eşleştirmeler sonucunda bu günkü yarış güvercinleri... Posta güvercinleri bu kokuları tanır, farklı yönlerden esen her rüzgârın, farklı kokular taşıdığını uçmayı öğrenmeden önce öğrenirler. Posta güvercinleri hakkında kitap bile yazıldı....