Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Asya Türk Hun İmparatorluğu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Asya Türk Hun İmparatorluğu PDF EPUB


Erkan Hacıfazlıoğlu

Asya Türk Hun İmparatorluğu - Erkan Hacıfazlıoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Erkan Hacıfazlıoğlu
DOSYA BOYUTU 8,53
TARİH 2019-11-04
ISBN 6057702241
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türk adının Hz. Nuh ile olan bağlantısı;Türkçülük ve Turan ideolojisi;Avrupa medeniyetinin kurucusu olan Etrükslerin Türklük’le olan bağlantısı;Türk soyundan bir kol olan Asya Hunları ile Ak Hunlar’ın kronolojik tarihi;Mete’nin icat ettiği ıslık çıkaran ok ile babası Teoman’a karşı yaptığı darbe;Mete’nin kurduğu askeri teşkilat;Çin’in Türklere on yıllarca verdiği vergi;Çin Seddi’nin yapılması;Türklerin birliği bozulduğunda aksaçlıların yönetime el koyması;Fergana’nın kan terleyen atlarının sırrı;Ak Hun sikkelerinde bulunan ay-yıldızın anlamı;Türklerin inanç dünyaları, asker kişilikleri, aile bağları, beslenme alışkanlıkları, dilleri, yazıları, meclisleri, takvimleri, adalet anlayışları, savaş aletleri, müzikleri, sporları, giyimleri, cenaze törenleri, kurt efsanesi...Velhasıl,Türklerin hükmettikleri imparatorlukların tüm etki alanı, yakın geçmişle de bağlantılar kurularak, sade ve bilimsel bir metotla okuyucuya sunulmuştur.

...n İmparatorluğu ya da Asya Hun İmparatorluğu (Çince: 東匈奴, Hiung-nu), Çin kaynaklarına dayanılarak MÖ 1760'tan itibaren varlıklarına ilişkin teoriler bulunsa da ilk devletlerini MÖ ... Büyük Hun İmparatorluğu - Vikipedi ... ... ...Asya Hun İmparatorluğu olarak geçen ve M.Ö 220 tarihlerinde hüküm sürmüş Türk devletidir. Büyük Hun İmparatorluğu, Avrupa'da Roma İmparatorluğu sınırlarına kadar yayılmışlardır. Mete Han güçlü bir ordu kurup , Asya'daki bütün Türk boylarını Hun yönetimi altında topladı ve Çinlilerle savaştı . Bozkırların İmparatorluğu Bilinen ilk Türk devletlerinden bir ... Asya Hun Devleti (Büyük Hun Devleti) Hakkında Kısa Bilgi » Tarih Bilimi ... . Mete Han güçlü bir ordu kurup , Asya'daki bütün Türk boylarını Hun yönetimi altında topladı ve Çinlilerle savaştı . Bozkırların İmparatorluğu Bilinen ilk Türk devletlerinden biridir . Hun İmparatorluğu, Türklerin binlerce yıllık tarihinin orta asyada vücut bulması ile Türk Tarihinin Hun İmparatorluğu ile yükselişi. Hun İ...