Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dionisos ve Anadolu Köylüsü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dionisos ve Anadolu Köylüsü PDF EPUB


Metin And

Dionisos ve Anadolu Köylüsü - Metin And pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Metin And
DOSYA BOYUTU 12,28
TARİH 2019-12-06
ISBN 9750846281
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Metin And’ı, tiyatro tarihi üzerindeki incelemeleri, kendiliğinden halkbilgisine ve Anadolu’daki halk törelerine götürmüş görünüyor. Anadolu ‘seyirlik halk oyunları’nın kaynaklarını araştıran bu kitabında, eski dinlerin kalıntıları olan bu oyunları, Ortadoğu veEge uygarlıklarından bilinen törelerle ve kültürlerle karşılaştırıyor. Her şeyden önce bu genç araştırıcının eski kuşaktakilerden ayrılan özelliklerinden en olumlusuna, çalışkanlığına değinmeliyim. Tuttuğu yoldaki çabası onu, bilim adamının her yerde çok çekindiği acele ve zayıf delillerle tamim yanılmalarına götürme ihtimallerine rağmen, aralıksız sürüp gittiğine göre, onu daha güçlü ve doyurucu eserlere elbette ulaştıracaktır.” (Tahir Alangu) Dionisos ve Anadolu Köylüsü yayımlandığında edebiyat tarihimize, Türk folklor ve halk edebiyatının çeşitli konularına yaptığı değerli katkılarıyla tanıdığımız Tahir Alangu, Metin And adına erken, olumlu ve eleştirel değerlendirmelerde bulunurken yıllar sonra yazacağı,birçoğu kendi alanında birer klasik eser niteliği kazanan çalışmalarının müjdesini veriyor. Eski Anadolu (Hitit, Yunan, Roma...), Trakya, Ortadoğu inanç ve ritüellerinin binlerce yıl öncesinden bugüne köylü oyunları görüntüsüne bürünerek yaşadığını gösteren bu küçük kitap, akıl almaz kaynak okumalarının satırlara dökülmüş cesur bir denemesi, dikkatli bir karşılaştırma ve öneriler yumağı, bu konuların vazgeçilmez kaynağı Oyun ve Bügü’nün (Metin And) de öz annesi. 

..., bu kitabında anadoludaki ananevileşen eylemlerin pek çoğunun anadolulu dionysos'un "dionisos ve anadolu köylüsü yayımlandığında kimi çevre çok övdü, kimi çevre ilgisiz kaldı, kimi ise ... Dionisos ve Anadolu Köylüsü - Ekşi Sözlük ... ... DİONİSOS VE ANADOLU KÖYLÜSÜ kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. METİN AND kitapları ve ELİF YAYINLARI 1962 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. 32.40 TL. Metin And 1927 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi'ni ve İstanbul Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. İki yıl Londra Üniversitesi'nde öğrenci oldu. 12.60 TL. Dionisos ve ... Dionisos ve Anadolu Köylüsü Kitabı Metin And ... .com'da. 32.40 TL. Metin And 1927 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi'ni ve İstanbul Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. İki yıl Londra Üniversitesi'nde öğrenci oldu. 12.60 TL. Dionisos ve Anadolu Köylüsü yayımlandığında edebiyat tarihimize, Türk folklor ve halk edebiyatının çeşitli konularına yaptığı değerli katkıl...