Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı PDF EPUB


Robbie Adler Tapia

EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı - Robbie Adler Tapia pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Robbie Adler Tapia
DOSYA BOYUTU 12,1
TARİH 2020-02-18
ISBN 6050207668
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Travmatik olaylar, çocukların sağlıklı nörolojik ve ruhsal gelişimlerini, ayrıca hayatlarındaki tüm gelecek deneyimleri olumsuz etkileyebilen önemli yaşam olaylarıdır. Bu tür olaylarda birey, yaşantısına düğümlenmiş bir bilişsel materyalle devam eder. Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) terapisi, bireyin işlevsiz biçimde depolanmış bu materyaline yönelik sekiz aşamalı bir tedavi sunarak onun sağlıklı haline geri dönmesini sağlar. EMDR terapisi, çocuklarda da kanıta dayalı bir uygulama olarak kabul edilir. Ancak terapi aşamaları, çocuğun gelişimsel ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde ayarlanmalıdır. Bu kitap, Türkçeye kazandırılmış ilk çocukla EMDR kitabı olma özelliğindedir. EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı ile uygulayıcılar, EMDR terapisinin sekiz aşamasını bebekler, oyun çağı çocukları, okulöncesi çocuklar, okul çağı çocukları, önergenler ve ergenler için gelişimsel bir bakış açısıyla nasıl kullanacaklarını öğreneceklerdir. Kitapta, çocuklara özel, yaş gruplarına uygun dilde hazırlanmış talimatlar, ayrıntılı yönergeler, gerçek vaka örnekleri ve senaryolara yer verilmiş, ayrıca terapinin ayrılmaz bir parçası olan ebeveynleri/bakım verenleri yönlendirmek için bir çalışma modeli sunulmuştur.

... Tapia. Travmatik olaylar, çocukların sağlıklı nörolojik ve ruhsal gelişimlerini, ayrıca hayatlarındaki tüm gelecek deneyimleri olumsuz etkileyebilen önemli yaşam olaylarıdır ... EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı | bkmkitap.com ... . 42 TL. EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı ile uygulayıcılar, EMDR terapisinin sekiz aşamasını bebekler, oyun çağı çocukları, okulöncesi çocuklar, okul çağı çocukları, önergenler ve ergenler için... 8 May at 04:12. EMDR VE ÇOCUKLARLA PSİKOTERAPİ SANATI Travmatik olaylar, çocukların... sağlıklı nörolojik ve ruhsal gelişimlerini, ayrıca hayatlarındaki tüm gelecek deneyi ... EMDR Ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı - Say Kitap ... ... 8 May at 04:12. EMDR VE ÇOCUKLARLA PSİKOTERAPİ SANATI Travmatik olaylar, çocukların... sağlıklı nörolojik ve ruhsal gelişimlerini, ayrıca hayatlarındaki tüm gelecek deneyimleri olumsuz... Robbie Adler Tapia, Carolyn Settle. Travmatik olaylar, çocukların sağlıklı nörolojik ve ruhsal gelişimlerini, ayrıca hayatlarındaki tüm ge...