Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Genç Werther’in Acıları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Genç Werther’in Acıları PDF EPUB


Johann Wolfgang Goethe

Genç Werther’in Acıları - Johann Wolfgang Goethe pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Johann Wolfgang Goethe
DOSYA BOYUTU 7,97
TARİH 2019-11-15
ISBN 6057906588
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Genç Werther’in Acıları; aşkı, mutluluğu, acıyı, kısacası tüm hisleri doruklarda yaşayan ve yaşadıklarını mektuplarına yansıtan Werther’in hikâyesidir. Napolyon’un dahi seferlere giderken yanından ayırmadığı roman, dönemin klasik edebiyatına karşı başkaldırı niteliğindedir. Romanın başkarakteri Werther, dünyayı duyuları yoluyla algılayan coşkun romantik dönem kahramanlarının önderi olmuştur.Goethe, Werther’in içine düştüğü platonik ve bir o kadar da imkânsız aşkın hikâyesini kaleme alırken birebir yaşamından esinlenmiştir. Arkadaşının nişanlısı Charlotte Buff’a karşı duyduğu büyük aşkın ilhamıyla Goethe, Genç Werther’in Acıları’nı yazmıştır. Romanda coşkun bir üslupla anlatılan büyük aşkın yanında başarıyla işlenen bir diğer tema; bireyin şehirden çıkarak tabiatta kendini bulmasıdır. İnsan ruhunu tabiat ve aşk yoluyla renklendiren roman, çağdaş edebiyatın öncülerinden olmuştur.

...up türünde kaleme aldığı bir romandır ... Genç Werther'in Acıları Romanının Özeti ve Tahlili ... . İnce bir kitap olmasına rağmen bir çırpıda bitmiyor. Yine de, kendisi hayattayken en çok etki uyandıran roman "Genç Werther'in Acıları", bir gençlik dönemi ürünüdür. "Genç Werther'in Acıları". Bu romanı yazdığında 25 yaşındaydı Goethe. Johann Wolfgang von Goethe. Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832):Alman edebiyatının dünyaca ünlü, en önemli yazarlarındandır. Hukuk eğitimi alan ve resim sanatına da ... Toplu İntiharlara Sebebiyet Veren Platonik Aşk: Genç Werther'in Acıları ... . Hukuk eğitimi alan ve resim sanatına da ilgi duyan Goethe... Dünkü yazımda Özdemir Asaf'ı anlatırken Goethe'nin ''Genç Werther'in Acıları'' isimli kitabından da alıntı yapmıştım. Lotte Albert ile evlenir. Werther ise bir aile dostu olarak yer alır yanlarında. "Bir roman okudum, hayatım değişti…" misali Genç Werther'in Acıları'da yazıldığı ve yayınlandığı dönemde ve günümüzde birçok kişinin hayatını etkilemiş ilginç bir romandır. Kitabın Künyesi Genç Werther'in Acıları Özgün Adı: Die Leiden des jungen Werther Yazar: Johann Wolfgang von Goethe Çeviren: Nihat Ülner Yayınevi: Can Yayınları Baskı Tarihi: 2007 164 sayfa. ...en büyük yazarlarından biri sayılan Goethe, henüz yirmi beş yaşındayken yazdığı Genç Werther'in Acıları'nda, kısa bir süre önce Charlotte adlı genç bir kadınla yaşadığı mutsuz ilişkiden yola çıkmıştı. Genç Werther'in Acıları. Johann Wolfgang von Goethe 1749- 1832 tarafından 1773 yılında yazılmış roman. Goethe, bu romanı yazdığında 25 yaşındaydı. Johann Wolfgang von Goethe. Evrensel boyutlara ulaşmış ünüyle bugün dünya edebiyatının en büyük yazarlarından biri sayılan Goethe, henüz yirmi beş yaşındayken yazdığı Genç Werther'in Acıları'nda... 10.40 TL. Kavuşmak imkânsız bir hal aldığında, infilak etmeyi de göze alır. Goethe'nin Genç Werther'in Acıları, kavuşamamanın yarattığı sarsıntıları işleyen kusursuz bir aşk anlatısı. Dünya klasik eserlerinin önemli yazarlarından Goethe Genç Werther'in Acıları kitabını genç yaşta yirmi beş yaşında yazmıştır.Edebiyat dünyasında da oldukça ses getiren bir eserdir. Genç Werther'in Acıları (Almanca: Die Leiden des jungen Werthers), Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832) tarafından 1773 yılında yazılmış roman. Lotte Albert ile evlenir. Werther ise bir aile dostu olarak yer alır yanlarında. Merha...