Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Matmazel AnjelBir Osmanlı Ermenisinin Romanı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Matmazel AnjelBir Osmanlı Ermenisinin Romanı PDF EPUB


İrfan

Matmazel AnjelBir Osmanlı Ermenisinin Romanı - İrfan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İrfan
DOSYA BOYUTU 6,57
TARİH 2019-07-01
ISBN 6052290347
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Birçok okurun -hatta edebiyat araştırmacısının dahi- isimlerinden haberdar olmadığı eski harfli romanlar, kütüphane raflarında gün yüzüne çıkarılacağı ânı bekliyor. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. 1912’de yayımlanan bu romanda aşk, entrika, sürgün gibi olay ve durumlar Sultan II. Abdülhamit Döneminde yaşayan Ermenilerin merkezde olduğu şahıs kadrosuyla sunuluyor. Meşrutiyet, istibdat, aidiyet ve kimlik kavramlarına dair örtük ilerilerin ustaca kurguya yedirildiği roman, okuru Sultan II. Abdülhamit ve II. Meşrutiyet Dönemine, “karşıda duranların” gözünden bakmaya davet ediyor.İlk yayım tarihinden 102 yıl sonra Karakum Yayınevinden çıkan bu baskı, özgün imlasıyla eski harflerden günümüz alfabesine aktarılarak Türk edebiyatı araştırmacılarına; günümüz Türkçesine aktarılmış hâli ile güncel okura; sonundaki inceleme yazısıyla da roman hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlere hitap ediyor.

...azel Anjel Bir Osmanlı Ermenisinin Romanı ... Matmazel Anjel Bir Osmanlı Ermenisinin Romanı ... . Karakum Yayınevi. 15.60. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. Kurgu Sanatı yazarların yaratıcılıklarını senaryolar, romanlar, öyküler ... Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. Setrak, s.52. Osmanlı romanı ve hikâyesi içerisinde Ermeni varlığına dair bulgular yok denecek kadar az. Setrak Efendi, hikâyesinde ilk olarak Ma ... Matmazel Anjel Bir Osmanlı Ermenisinin Romanı ... . Setrak Efendi, hikâyesinde ilk olarak Matmazel Anjel'e duyduğu aşka odaklanır. 13.06 TL. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. 1912'de yayımlanan bu romanda aşk, entrika, sürgün gibi olay ve durumlar Sultan II. 20 TL. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. 1912'de yayımlanan bu romanda aşk entrika sürgün gibi olay ve durumlar Sultan... Matmazel Anjel, Bir Osmanlı Ermenisinin Romanı - İrfan Hazırlayanlar: Dr. Tayfun 1912'de yayımlanan bu romanda aşk, entrika, sürgün gibi olay ve durumlar Sultan II. ...Bir Osmanlı Ermenisinin Romanı, Karakum Yayınevi, İrfan, 9786052290347,Edebiyat,Roman. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. 8.40 €. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. 1912'de yayımlanan bu romanda aşk, entrika, sürgün gibi olay ve durumlar Sultan II. Matmazel Anjel Bir Osmanlı Ermenisinin Romanı. Karakum Yayınevi. 17.00. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. Items related to Matmazel Angjel Bir Osmanli Ermenisinin Romani. Ask Seller a Question. Bibliographic Details. Title: Matmazel Angjel Bir Osmanli Ermenisinin ... Matmazel Anjel. Bir Osmanlı Ermenisinin Romanı. Meşrutiyet, istibdat, aidiyet ...