Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mutlu Prens e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mutlu Prens PDF EPUB


Oscar Wilde

Mutlu Prens - Oscar Wilde pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Oscar Wilde
DOSYA BOYUTU 9,52
TARİH 2019-10-31
ISBN 6058022812
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Bir akşam minik bir kırlangıç yalnız başına uçuyordu. Bütün arkadaşları altı hafta önce Mısır’a göç etmişti. Ama o, dünyanın en güzel sazıyla biraz daha zaman geçirmek için geride kalmıştı. Derken uzun sütunun üstündeki heykeli gördü.” Usta yazar Oscar Wilde’ın; minik bir kırlangıçla Mutlu Prens’in iyilik, sevgi, paylaşmak, acı, merhamet, arkadaşlık temalarıyla örülmüş ve klasikleşmiş hikâyesi, minik okurlar için Günberk Gülderen tarafından dilimize uyarlandı ve resimlendi!

...konuşmasını sürdürdü Mutlu Prens. "Küçük bir sokakta, yoksul bir ev var ... Mutlu Prens Özet - Oscar Wilde ... . Anlayışlı bir anne, aydedeyi eline geçiremediği için ağlayan küçük oğluna, "Neden Mutlu Prens gibi olamıyorsun?" diye sordu. "Mutlu Prens her-hangi bir şey için ağlamayı aklından bile geçirmez." Milli Eğitim Bakanlığının ortaokul öğrencileri için hazırlamış olduğu 100 temel eserin de içinde yer alan Mutlu Prens kitabının özetidir. Mutlu Prens kısa özeti, Mutlu Prens geniş özeti. MUTLU PRENS ( OSCAR WİLD ... Mutlu Prens - Bir Oscar Wilde Öyküsü | e-motivasyon.net ... . Mutlu Prens kısa özeti, Mutlu Prens geniş özeti. MUTLU PRENS ( OSCAR WİLDE) KİTAP ÖZETİ KISA. Kentin yukarılarında, bir sütunun üzerinde, Mutlu Prens'in heykeli vardı. Gelip geçen herkes onunla alakalı mutlaka bir yorum yapardı. 7 TL. İlk basımı 1888 yılında yapılan ve yüz yılı aşkın zamandır tüm dünyada okunan Oscar Wilde'ın klasik eseri Mutlu Prens'i, temiz bir Türkçeyle ve Charles Robinson imzalı orijinal çizimleriyle... Kimi zaman da gözlerini kör eden kibirden bir türlü kurtulamazlar. Mutlu Prens her ne kadar çıraklık döneminin ürünü olsa da, Wilde'ın masal ve alegori alanındaki ustalığını ortaya koyar. Mutlu Prens Özeti Yazar: Oscar Wilde. Şehrin hâkim bir yerinde uzun bir sütun üstünde Mutlu Prens'in heykeli vardı. Herkes bana 'Mutlu Prens' derdi. Böyle yaşadım ve öldüm. Artık bir ölünün heykeliyim. Çocuk edebiyatının şaheserlerinden Mutlu Prens, Oscar Wilde'ın sihirli kaleminden dökülen beş masaldan oluşuyor. Bir prens düşünün, yaşarken mutsuzluk nedir bilmeyen... MUTLU PRENS. KONUSU: Toplumsal çarpıklıklar ve adaletsizlikler çok güzel bir şekilde anlatılmıştır. Şehrin yukarılarında, uzun bir sütunun üzerinde, Mutlu Prens'in heykeli vardı. Kitap Adı: Mutlu Prens. Yazarı: Oscar Wilde. Bir zamanlar mutlu bir prens varmış… Oscar Wilde'ın klasikleşmiş Mutlu Prens kitabını, aslına sadık olması amacıyla ikiye böldük. "Neden Mutlu Prens gibi olamıyorsun?" diye sordu hiç olmayacak şeyler isteyen bir çocuğun aklı başında annesi. "Mutlu Prens herhangi bir şey için ağlamayı aklına bile getirmez." Kentin yukarılarında, bir sütunun üzerinde, Mutlu Prens'in heykeli vardı. Etrafımdaki her şey öyle güzeldi ki hepsi bana 'Mutlu Prens...