Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ağustos Böceği İle Karınca e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ağustos Böceği İle Karınca PDF EPUB


La Fontaine

Ağustos Böceği İle Karınca - La Fontaine pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR La Fontaine
DOSYA BOYUTU 12,72
TARİH 1991-05-30
ISBN 9753850336
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkçenin büyük ustası, şiirimizin yüz akı Nâzım Hikmet, Lafonten'in en güzel, en seçme masallarını manzum bir dille Türkçemize kazandırmış... Herbiri birbirinden güzel olan bu masalları bu kitapta toplamış...Bu masallardaki kahramanlar genillikle hayvanlardan seçilmiş. Hayvanların başından geçen olayları öğrenince kendimize dersler çıkarıyor, iyiyle kötünün, güzelle çirkinin, haklıyla haksızın kavgasını daha iyi anlıyoruz..

...ş, karınca. Ağustos böceği şarkı söylemez hale gelmiş ... Ağustos Böceği ile Karınca Masalı Oku ... . Soğuktan çok üşüyormuş ve karnıda çok açıkmış. Ama o bu şekilde eğlenirken küçük komşusu karınca tüm yazı kış hazırlığı yaparak geçirmiş. Jean de la Fontaine. Yazın sıcağına aldırış etmeden kışa hazırlık yapan karınca ile tüm yazı saz çalıp şarkı söyleyerek geçiren ağustos böceğinin... Eğlenceyi çok seven bir ağustos böceği varmış. Bu a ... Ağustos Böceği İle Karınca Türk ve Dünya Masalları, Hikayelerinden... ... .. Eğlenceyi çok seven bir ağustos böceği varmış. Bu ağustos böceği sürekli saz çalar, şarkı söylermiş. Tüm gününü bu şekilde geçirirmiş. Derken güzel, sıcak günler bitmiş, kış gelmiş....