Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma DemokrasiTarihsel, Siyasal ve Felsefi Boyutlar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

DemokrasiTarihsel, Siyasal ve Felsefi Boyutlar PDF EPUB


Prof. Dr. Oktay Uygun

DemokrasiTarihsel, Siyasal ve Felsefi Boyutlar - Prof. Dr. Oktay Uygun pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Oktay Uygun
DOSYA BOYUTU 4,64
TARİH 2017-02-01
ISBN 6051524894
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Demokrasi günümüzde küresel ölçekte yaygınlaşmış ve en iyi yönetim biçimi olarak kabul görmüştür. Bu durum, demokratik rejimin niteliği hakkında görüş birliğinin oluştuğu anlamına gelmiyor. Dünya ülkelerinin yarıdan fazlası demokrasi ile yönetiliyor olsa da, "demokrasi nedir?" sorusu hala sorulmakta ve tatmin edici bir yanıt beklemektedir. Bu çalışmada demokrasi tarihsel, siyasal ve felsefi boyutları ile ele alınmıştır.Kitabın ilk bölümünde, günümüzden 2.500 yıl önce eski Yunan sitelerinde kurulan "doğrudan demokrasiler" inceleniyor. İkinci bölümde, demokrasinin modern çağda "temsili demokrasi" olarak yeniden ortaya çıkış süreci ele alınıyor. Üçüncü bölümde demokratik elitizm, katılımcı demokrasi, çoğunluk demokrasisi, konsensüs demokrasisi gibi günümüzde demokrasiyi açıklamayı amaçlayan kuram ya da modeller karşılaştırılarak Türkiye için hangi modelin uygun veya elverişli olduğu tartışılıyor. Dördüncü bölümde, demokrasinin nasıl bir felsefi temel üzerine inşa edilebileceği konusu ele alınıyor. Doğaya egemen olan yasalar gibi, toplum düzeninin de evrensel bazı yasaları bulunduğu ve bu anlamda uyulması gereken mutlak siyasal doğruların varolduğu görüşü, siyasal sonuçları açısından değerlendiriliyor. Beşinci ve son bölüm, demokrasinin en iyi yönetim biçimi olduğu yönündeki yaygın kanaatin sorgulanmasına ve demokrasinin liberal, cumhuriyetçi, müzakereci yorumlarına ayrılmıştır."

...le yönetiliyor olsa da, "demokrasi nedir?" sorusu hala sorulmakta ve tatmin edici bir yanıt beklemektedir ... Demokrasi Tarihsel, Siyasal ve Felsefi Boyutlar ... . Bu çalışmada demokrasi tarihsel, siyasal ve... Dünya ülkelerinin yarıdan fazlası demokrasi ile yönetiliyor olsa da, "demokrasi nedir?" sorusu hala sorulmakta ve tatmin edici bir yanıt beklemektedir. Bu çalışmada demokrasi tarihsel, siyasal ve... 741. Sitenin Bamszl . 742. Siyasal Yaama Aktif Katlm . 76. 7. Anayasalar: Esnek ve Kat Anayasa .227C. Demokrasi Modelleri ve Sosyal Yap.228. Oktay Uygun. "Demok ... Demokrasi Tarihsel, Siyasal ve Felsefi Boyutlar ... . 76. 7. Anayasalar: Esnek ve Kat Anayasa .227C. Demokrasi Modelleri ve Sosyal Yap.228. Oktay Uygun. "Demokrasi günümüzde küresel ölçekte yaygınlaşmış ve en iyi yönetim biçimi olarak kabul görmüştür. Bu durum, demokratik rejimin niteliği hakkında görüş birliğinin oluştuğu anlamına... > Siyaset, Politika ve Siyasal Bilimler. Tarihte İstanbul Haritaları : Maps of Istanbul through the Ages. Bülent Özükan. Boyut Yayın Grubu. DEMOKRASİ / Tarihsel, Siyasal ve Felsefi Boyutlar kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Demokrasi / Tarihsel , Siyasal ve Felsefi Boyutlar / 2011 / Oktay Uygun. Onkoloji Kütüphanesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kütüphanesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kütüphanesi Su Ürünleri Fakültesi Kütüphanesi Teknik Bilimler M.Y.O. Kütüphanesi Türkiyat Araştırmaları Ens. Kütüp. Dunya ulkelerinin yarıdan fazlası demokrasi ile yonetiliyor olsa da, "demokrasi nedirı" sorusu hala sorulmakta ve tatmin edici bir yanıt beklemektedir. Bu calısmada demokrasi tarihsel, siyasal ve... ...yasaları bulunduğu ve bu anlamda uyulması gereken mutlak siyasal doğruların varolduğu görüşü, siyasal sonuçları açısından değerlendiriliyor. Demokrasinin Tarihsel Felsefi ve Ahlaki Boyutları. ...yasaları bulunduğu ve bu anlamda uyulması gereken mutlak siyasal doğruların varolduğu görüşü, siyasal sonuçları açısından değerlendiriliyor. Demokrasinin Tarihsel Felsefi ve Ahlaki Boyutları. Bu çalışmada demokrasi tarihsel, siyasal ve felsefi boyutları ile ...