Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Devamsız e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Devamsız PDF EPUB


Şengül Can

Devamsız - Şengül Can pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Şengül Can
DOSYA BOYUTU 3,8
TARİH 2019-12-18
ISBN 9750741753
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Gövdem parçalanmış gibi, iki dünya arasında mıydım ne?Ruhum bir beden seçip içine gireyazsa.Her gün gittim geldim dört saat yolla birlikte beş.Evlerde odalarda şehirlerde sokaklarda hastanelerde.Ateşin başına oturur gibi dizildikSonra tekrar tekrar.Küller biriktirdim közlerÇevirdim çevirdim pişirdim dünyayı.Devamsız’daki öykülerde kendi içlerinde tutarsız, çıkış arayan, yüzleşme peşinde kişiler var:Arzularına sahip çıkmak için toplumla karşı karşıya gelenler, gitmek isteyip gidememenin verdiği suçluluk duygusuna hapsolanlar, saplantılı âşıklar, kendi öznelliğini bulma çabasındakiler, gidemeyenler, terk edenler, boşa çıkmaya yazgılı başkaldırılar ve sesi kesilip kendi acısını kutsamak zorunda kalanlar…Şengül Can, kimi zaman Anadolu ağızlarından beslendiği kimi zaman da ince ince ayrıntılarla bezediği şiir tadındaki öykülerinden oluşan Devamsız’da okuru sakınmasız bir içe bakışa, yüzleşmeye ve harekete geçmeye davet ediyor. 

...tsiz sınava girilmeyen dersler için öğretmenler not çizelgesine girmedi "G" yazılacak, sürekli devamsız olup hiç not almamış öğrencilerin not çizelgeleri i ise boş bırakılacaktır ... Devamsız Öğrenci Karneleri Hakkında? ... . Devamsız anlamı, tanımı: Devam : Ek, parça. Bir yere belli bir amaçla, gereken zamanlarda gitme. Devamsızlık : Devam etmeme durumu, süreksizlik. Süreksiz : Sert. Az süren, devamsız. Buna rağmen neredeyse her okulda sürekli devamsız öğrenci bulunmaktadır. Yine de okula devam etmeyen öğrenci olursa sürekli devamsız öğrenci işlemleri uygulanmalıdır. Güncel Türkçe Sözlük. devamsız anlamı sf. 1. Devam etmeyen, süreksiz. devamsız anl ... Devamsız - Nedir Ne Demek ... . Yine de okula devam etmeyen öğrenci olursa sürekli devamsız öğrenci işlemleri uygulanmalıdır. Güncel Türkçe Sözlük. devamsız anlamı sf. 1. Devam etmeyen, süreksiz. devamsız anlamı Çok ve münasebetsizce konuşan, dik sözlü (kimse): Ben ona bir şey söyleyemem devam...