Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bir Devrin Romanı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bir Devrin Romanı PDF EPUB


Halide Nusret Zorlutuna

Bir Devrin Romanı - Halide Nusret Zorlutuna pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Halide Nusret Zorlutuna
DOSYA BOYUTU 4,8
TARİH 2018-11-08
ISBN 6052221440
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Ben binbir heyecan, biraz da korku ile girdiğim bu ‘ilk ders’ten çıkarken birdenbire Tanrı’nın beni ‘öğretmen olsun’ diye yarattığını anlamış, bir anda bu mesleğe şifasız bir tutku ile tutulmuştum. Bu sevgi, bu tutku ömrüm boyunca sürüp gitmiştir.”Cumhuriyet’in ilk öğretmenlerinden Halide Nusret Zorlutuna’nın bu eserinde, roman kahramanı değil gerçek bir Çalıkuşu hikâyesi okuyacaksınız.Halide Nusret çocukluğunu, gençliğini, ailesini, dönemin edebiyat çevresini anlatıyor; Celal Sahir, Faruk Nafiz, Halit Fahri, Orhan Seyfi, Refik Halit, Reşat Nuri, Şukûfe Nihal, Yakup Kadri gibi dönemin usta yazarlarıyla anılarını ve mektuplaşmalarını okuruyla paylaşıyor.Bir yandan da Trablusgarp Savaşı’ndan 31 Mart Vak’asına, Birinci Dünya Savaşı’ndan Cumhuriyet’e ülkenin geçirdiği süreç ve Türk modernleşme serüvenini de muhafazakâr ve aydın bir kadın gözüyle çiziyor.

...lıklar halinde sade anlaşılır bir dille başından geçenleri hikayeleştirerek anlatmıştır ... Bir Devrin Romanı - Halide Nusret Zorlutuna Adlı Romanının Özeti... ... . KİTABIN ADI : Bir Devrin Romanı KİTABIN YAZARI : Halide Nusret ZORLUTUNA YAYIN EVİ VE ADRESİ : Semih Matbaacılık Ltd. Şti. ANKARA BASIM YILI : Haziran 1986. Bir Devrin Romanı; hâlâ çok konuşulan ve daha da çok Yazarın kendi hayatından izler taşıyan bu eserde, bir yaşam öyküsünü okurken, aynı zamanda bir devrin tarihine de tanıklık edeceksiniz. *** "Bir Devrin Romanı"; hâlâ çok konuşulan ve daha da çok konuşulacağa benzeyen bir dev ... Bir Devrin Romanı | Halide Nusret Zorlutuna | Biraz Oku Sonra Al ... . *** "Bir Devrin Romanı"; hâlâ çok konuşulan ve daha da çok konuşulacağa benzeyen bir devrin tarihine tanıklık eden entele...