Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kantolar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kantolar PDF EPUB


Ezra Pound

Kantolar - Ezra Pound pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ezra Pound
DOSYA BOYUTU 6,44
TARİH 2020-02-07
ISBN 9750846595
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Pound, ağırlıklı olarak 1915-1962 yılları arasında kaleme aldığı, 116 bölümden oluşan Kantolar’ı dünya kültürüne ait kolajlardan oluşan görkemli bir epik olarak kurgulamıştı. Bu dev şiir tamamlanamamış olmasına ve şairin, özellikle İkinci Dünya Savaşı sırasındaki tartışmalı politik tutumuna ve kullandığı deneysel tekniğe rağmen modernist şiirin yapıtaşlarından biri olarak kabul edilir. Metindeki ani geçişler, kopukluklar, tarih, siyaset, ekonomi ve coğrafyaya yapılan sayısız gönderme, tarih kitaplarından ve mektuplardan doğrudan aktarılan parçalar Kantolar’ı okumayı, zorlu ama bir o kadar da ilginç ve zevkli bir deneyime dönüştürmektedir.

...nım - Dilerim Sen Dahi Bir Zalime Koşa Koşa Yana Yana [ Kantolar © 1998 Kalan Müzik ] ... KANTOLAR - YouTube ... . Neriman & Beşiktaşlı Kerem - Bayan Bana Bak Bayan [ Kantolar © 1998 Kalan Müzik ]. yky'den efe murad çevirisiyle yayınlanmış inanılmaz metin. kantolar şiir literatüründe özel bir yere sahip ve kesinlikle okunması oldukça zor bir eser. çok büyük bir iş yapılmış inanılmaz derecede sevindirici... Kanto, Türk musikisinde, XIX. yy.ın ortalarından başlayarak, özellikle yüzyılı ... Kantolar - Ekşi Sözlük ... ... Kanto, Türk musikisinde, XIX. yy.ın ortalarından başlayarak, özellikle yüzyılın sonlarıyla XX. yy.ın başlarında ilgi gördü. Tanzimattan sonra geçerli olan İtalyan alt musikisinin etkisiyle ortaya çıktı. Kanto nedir ne değildir buyurun hep beraber görelim. Cantare. Kısaca "Sahnede hareket ederek şarkı söylemeye ve bu yolda...