Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bir Delinin Hatıra Defteri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bir Delinin Hatıra Defteri PDF EPUB


Nikolay Vasilievich Gogol

Bir Delinin Hatıra Defteri - Nikolay Vasilievich Gogol pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Nikolay Vasilievich Gogol
DOSYA BOYUTU 12,51
TARİH 2019-10-31
ISBN 6057755070
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“…Ah! İşte cennet karşımda yükseliyor, bir yıldız uzakta parıldıyor, koyu ağaçlarıyla ay ışığında birorman geride kalıyor… Şu ötedeki ev ailemin evi değil mi yoksa? Camda oturan annem mi? Annem,anneciğim mutsuz yavrunu kurtar ne olur! Şu ağrıyan başına bir damla göz yaşı dök.”Rus edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Gogol’un, şizofren bir memurun gözünden Rushiyerarşisini ve sınıf ayrımını keskin bir dille anlattığı bu eserini Serhat Çalışkan’ın özenli çevirisiyleokuyucunun beğenisine sunuyoruz.

...n hatıra defteri. Hikaye Çar 1. Nikolay'ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun hayatı üzerine merkezlenir ... Tatbikat Sahnesi | BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ ... . bir delinin hatıra defteri. şükela: tümü | bugün. (bkz: ben deliyim), (bkz: ben deli değilim). 22.04.2003 22:05 seroxatking. (bkz: bir dahinin hatira defteri). 22.11.2003 12:28 godot. İkinci hikayede ise "Neva Bulvarı" anlatılır. Neva bulvarını yazar, kısa bir öykü ile çok geniş bir biçimde tasvir eder. Üçüncü öyküde kitabında adını aldığı Bir Delinin Hatıra Defteri anlatılır. Bir Delinin Hatıra Defteri, İngilizce ad ... Bir Delinin Hatıra Defteri | Zorlu Performans Sanatları Merkezi ... . Üçüncü öyküde kitabında adını aldığı Bir Delinin Hatıra Defteri anlatılır. Bir Delinin Hatıra Defteri, İngilizce adı ile "Diary of a Madman" Nikolay Gogol tarafından kaleme alınan ilk baskısı 1842 yılında yapılmış olan içinde beş adet duurm öyküsünün bulunduğu bir ...