Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türkan Hanım’ın Ölümü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türkan Hanım’ın Ölümü PDF EPUB


Selçuk Baran

Türkan Hanım’ın Ölümü - Selçuk Baran pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Selçuk Baran
DOSYA BOYUTU 4,6
TARİH 2020-02-14
ISBN 9750846762
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Antikalarımın tozlanmalarına nasıl izin vermezsem, ölümlerimi de unutuşun küllerine terk edemem. Bütün ölümleri belleğimde, oldukları gibi taptaze saklarım.” Bahanur Garan Gökşen tarafından hazırlanan kitap, Selçuk Baran’ın Kış Yolculuğu kitabının ilk öyküsü olan “Türkân Hanım’ın Ölümü”nden yola çıkarak yazdığı üç perdelik oyun. “Türkân Hanım” adıyla Ankara Devlet Tiyatrosu Şinasi Sahnesi’nde 1990-91 sezonunda sahneye konulan bu oyun ilk kez okurun gözü önüne çıkıyor. Dramaturgi Arşivi’nde bulunan yazarın metniyle kitabındaki öykü karşılaştırıldığında birinin öbürünü tamamladığı görülüyor. Öyküde kendine kıyarak hayatına son vermiş Türkân Hanım’ın ardından yaşananlar ve hakkında söylenenler aktarılıyor. Oyunda ise Türkân Hanım’ın günlük hayatı, çevresindeki kişiler, onu intihara sürükleyen duygular, evliliği ve hayal kırıklığıyla biten aşkı anlatılıyor. Oyunla öykü bir arada okunduğunda Türkân Hanım karakterini yaratan Selçuk Baran’ın inceliklerle dolu dünyasının perdeleri sonuna dek açılıyor.

...aran Gökşen tarafından hazırlanan kitap, Selçuk Baran'ın Kış Yolculuğu kitabının ilk öyküsü olan "Türkân Hanım'ın Ölümü"nden yola çıkarak yazdığı üç perdelik oyun ... Türkân Hanım'ın Ölümü | YKY - Yapı Kredi Yayınları ... . Türkân Hanım'ın Ölümü, Selçuk Baran, 104 syf., Yapı Kredi Yayınları, 2020. Paylaş. 11 Şub 2020 12:13. Selçuk Baran. *Antikalarımın tozlanmalarına nasıl izin vermezsem, ölümlerimi de unutuşun küllerine terk edemem. Bütün ölümleri belleğimde, oldukları gibi taptaze saklarım.* türkan hanım'ın ölümü. şükela: tümü | bugün. selçuk baran'ın 3 perdelik oyunu. yapı kredi yayınları tara ... Türkan Hanımın Ölümü ... . Bütün ölümleri belleğimde, oldukları gibi taptaze saklarım.* türkan hanım'ın ölümü. şükela: tümü | bugün. selçuk baran'ın 3 perdelik oyunu. yapı kredi yayınları tarafından yeniden basıldı. Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi. Anasayfa. Türkan Hanım'ın Ölümü. 9789750846762. 634105. Türkan Hanım'...