Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mekke-i Mükerreme Ziyaret Yerleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mekke-i Mükerreme Ziyaret Yerleri PDF EPUB


Ali Eren

Mekke-i Mükerreme Ziyaret Yerleri - Ali Eren pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ali Eren
DOSYA BOYUTU 4,86
TARİH
ISBN 6058351806
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Cenab-ı Hakk (c.c) Mekke-i Mükerreme'deki Kabe'yi inşa ettirmiş; "Kim oraya girdi ise emin olmuştur" buyurarak, Mekke'ye yücelik ve azamet vermiş ve Mekke'nin önemini bize işaret etmiştir. Hz. Muhammed Efendimiz (a.s.v.) de; "Kabrimle minberim arası cennet bahçelerinden bir bahçedir; kim kabrimi ziyaret ederse şefaatim ona vacip olur" buyurarak, Medine-i Münevvere'nin kıymetini ortaya koymuştur.

....ibâdet olan "Umre"nin îfâ edildiği mekânları içinde barındıran "Mekke-i Mükerreme"de birçok ziyâret mahalli mevcuttur ... Mekke-i Mükerreme'deki Ziyaret Yerleri ve... | hisarturizm.com.tr ... . "Mes'â (Sa'y yeri)" ["Safâ" ve "Merve" Tepeleri] sa'y ibâdetinin yapıldığı yerlerdir. Ziyaret Yerleri. Videolar. Fotoğraflar. Mekke-i Mükerreme. Yazdır. Hz. Peygamber'in(s.a.v) Doğduğu Ev. Cennet-ül Mualla. MEKKE-İ MÜKERREME. En son güncellendiği tarih: 2 Oca 2019. İbrahim de Allah'ın izni ile Filistin'den yılda bir defa gelip onları ziyaret ediyor ve devesinden inmeden geri dönüp gidi ... MEKKE-İ MÜKERREME | İslam ve İhsan ... . İbrahim de Allah'ın izni ile Filistin'den yılda bir defa gelip onları ziyaret ediyor ve devesinden inmeden geri dönüp gidiyordu. Hac İçin Gerekli Evraklar. Mekke-i Mükerreme Hakkında. Mekke-i Mükerreme'deki Ziyaret Yerleri ve Mübarek Mekanlar. Medine-i Münevvere Hakkında. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Mekke i Mükerreme ve Medine i Münevvere Mübarek Mekanlar Ziyaret Yerleri. Mağaza: Fırsat Kapında. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Mekke Şehri, Kabenin İnşası Ve Tarihçesi Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz. Tarihi, Kâbe kadar geçmişe dayanır. Mekke-i Mükerreme'nin Tarihçesi. Mekke-i Mükerreme'de bir çok ziyaret yerleri olamasına rağmen bunulardan başlıcaları aşağıdadır. Bu ziyaret yerlerinin her birini ayrı başlıklar altında anlatmaya çalışacağım; Bu ziyaret yerleri, 1- Hz. Mekke-i Mükerreme'deki ziyaret yerleri. Mescid-i Harâm'daki "Metâf (Tavâf yeri)", "Hacer-i Esved", "Makâm-ı İbrâhîm", "Zemzem Kuyusu" gibi mekânlardan her birinin ayrı ayrı fonksiyonları vardır......