Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Modern Sanat ve Yeni Tipografi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Modern Sanat ve Yeni Tipografi PDF EPUB


Emre Becer

Modern Sanat ve Yeni Tipografi - Emre Becer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Emre Becer
DOSYA BOYUTU 12,87
TARİH 2010-10-01
ISBN 9752983359
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kübizmin ateşlediği ve modern sanat ve tasarım akımlarının geliştirdiği geometrik soyutlama anlayışı içinde en radikal değişimlerden birisi de grafik tasarım ve tipografı alanında yaşandı. İtalya, Rusya, Almanya ve Hollanda'da ortaya çıkan, sanatsal ve politik görüşleri birbirleriyle çelişen, hatta karşıt yapıda olan Fütürizm, Dadacılık, De Stijl, Bauhaus, Süprematizm ve Konstrüktivizm gibi akım ve okullar ile bağımsız sanatçı ve tasarımcılar, gerek kuram, gerekse uygulama alanında hayata geçirdikleri çalışmalarla tipografik tasarımın hem yaratıcı ve deneysel yönde, hem de anlam ve iletişime dayalı olarak biçimlenmesine en önemli katkıyı yapmıştır. Yeni Tipografi düşüncesi bu farklı yaklaşımların bir araya getirdiği zengin deneyimler içinde ortaya çıktı.Tipografi alanında geçerliliklerini günümüzde de sürdüren ilke ve uygulamaları kavrayabilmek ve tipografiyi yaratıcı ve iletişime yönelik bir alan olarak kullanabilmek için, modernist öncülerin 20. yüzyıl başlarındaki edebi ve sanatsal deneylerinin arkasında yatan felsefi düşünceleri iyi öğrenmek gerekir. Modern tipografinin önemli yapıtlarının renkli ve siyah-beyaz örnekleriyle desteklenen bu çalışmada, yayınladıkları kitap, dergi, manifesto ve makalelerle Yeni Tipografi düşüncesini kuramlaştınp görselleştiren öncü sanatçılar kendi söz ve yazılarıyla ele alınıp incelenmektedir.

...i ve siyah - beyaz örnekleriyle desteklenen bu çalışmada, yayınladıkları kitap, dergi, manifesto ve makalelerle Yeni Tipografi düşüncesini görselleştiren öncü ... Dost Kitabevi Yayınları ... ... 36 TL. Modern tipografinin önemli yapıtlarının renkli ve siyah - beyaz örnekleriyle desteklenen bu çalışmada yayınladıkları kitap dergi manifesto ve makalelerle Yeni Tipografi düşüncesini... Emre Becer. Kübizmin ateşlediği ve modern sanat ve tasarım akımlarının geliştirdiği geometrik soyutlama anlayışı içinde en radikal değişimlerden birisi de grafik tasarım ve tipografı alanında... Modern sanat. Genellikle 1880'lerin izlenimcilerinden (empresyonistler) 1960-70'lere kadar devam ettiği kabul edilen sanat dönemi. Sanatta modernizmin temelleri... .. ... Modern Sanat ve Yeni Tipografi - Emre Becer -Halkkitabevi ... ... Modern sanat. Genellikle 1880'lerin izlenimcilerinden (empresyonistler) 1960-70'lere kadar devam ettiği kabul edilen sanat dönemi. Sanatta modernizmin temelleri... ...kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Modern Sanat ve Yeni Tipografi kitabına Tipografi alanında geçerliliklerini günümüzde de sürdüren ilke ve uygulamaları kavrayabilmek ve tipografiyi... 303 sayfa. 14x24 cm Kübizmin ateşlediği ve modern sanat ve tasarım akımlarının geliştirdiği Yeni Tipografi düşüncesi bu farklı yaklaşımların bir araya getirdiği zengin deneyimler içinde ortaya çıktı. 38.88 TL. Kübizmin ateşlediği ve modern sanat ve tasarım akımlarının geliştirdiği geometrik soyutlama anlayışı içinde en radikal değişimlerden birisi de grafik tasarım ve tipografı alanında yaşandı. Mesela bu yazımızda yazar Emre Becer kitapları...