Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Medaricu's Salikin / Kur'ani Tasavvufun Esasları (3 Cilt Takım) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Medaricu's Salikin / Kur'ani Tasavvufun Esasları (3 Cilt Takım) PDF EPUB


İbn Kayyım El-Cevziyye

Medaricu's Salikin / Kur'ani Tasavvufun Esasları (3 Cilt Takım) - İbn Kayyım El-Cevziyye pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İbn Kayyım El-Cevziyye
DOSYA BOYUTU 7,55
TARİH 2019-09-25
ISBN 9755749198
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İbn Kayyım el-Cevziyye’nin Medâricu’s-sâlikîn beyne menâzili iyyâke na‘budu ve iyyâke nestaîn adlı bu eseri, inanç meselelerini inceleyen bir kitaptır. Burada şunu belirtmemiz uygun olur ki, günümüzde akîde dinin temel rüknü olmasına rağmen Müslümanların kalbinden silinmeye yüz tutmuştur. İşte bu kitapta, İbn Kayyım el-Cevziyye, Kur’ân’a dayanarak imanın gerçek manalarını ve ibâdetin sağlam esaslarını açıklamaktadır. Zaten kitabın konusu da Kur’ân ayetleri çevresinde dönüp dolaşır. Medâricu’s-Sâlikîn adını verdiği bu kitabını üç ciltte son derece nefis ve açık bir üslûpla kaleme almıştır. “Yalnız sana ibâdet eder ve yalnız senden yardım dileriz.” ayetini birtakım mertebelere ayırmış ve her bir mertebeyi izah ve tarif etmiştir. Muhabbet, havf, recâ, himmet... menzilleri gibi. Ayrıca İbn Kayyım, her bir mertebenin derecesini ve her mertebenin kendi içerisinde ihtivâ ettiği türleri de açıklamıştır. Aynı şekilde sahih akîdeyi destekleyen konular ve kıymetli açıklamaları da buna ilâve etmiştir. Yine İbn Kayyım kitabını gerekli bazı nükte ve hikmetli sözlerle de süslemiş, inanç ile ilgili olarak gerekli gördüğü yerlerde görüş ve fikirlerini de belirtmiştir. Eser bu yönleriyle Kur’an ve sünnete dayalı tasavvufun nasıl olması gerektiğini ortaya koymuştur, diyebiliriz.

...m el-Cevziyye. İbn Kayyım el-Cevziyye'nin Medâricu's-Sâlikîn beyne menâzili iyyâke na'budu ve iyyâke nestaîn adlı bu eseri, inanç meselelerini inceleyen bir kitaptır ... Medaricu's Salikin Kur'ani Tasavvufun Esasları 3 Cilt Takım ... . Zaten kitabın konusu da Kur'ân ayetleri çevresinde dönüp dolaşır. 9789755749198 Medaricus Salikin 1-2-3 (3 Kitap Takım) Kur'anı Tasavvufun Esasları Medaricu's Salık'ın, Kur'an'ı Tasavvufun Esasları 3 cilt takım kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. İbn Kayyım El-Cevziyye. İbn Kayyım el-Cevziyye'nin Medâricu's-sâlikîn beyne menâzili iyyâke na'budu ve iyyâke nestaîn adlı bu eseri, inanç meselelerini inceleyen ... Medaricu's Salikin / Kur'ani Tasavvufun Esasları (3 Cilt Takım) - İbn... ... . İbn Kayyım El-Cevziyye. İbn Kayyım el-Cevziyye'nin Medâricu's-sâlikîn beyne menâzili iyyâke na'budu ve iyyâke nestaîn adlı bu eseri, inanç meselelerini inceleyen bir kitaptır. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Medaricu's Salikin / ...