Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kimlik Kuyusu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kimlik Kuyusu PDF EPUB


Prof. Dr. Hüsrev Hatemi

Kimlik Kuyusu - Prof. Dr. Hüsrev Hatemi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Hüsrev Hatemi
DOSYA BOYUTU 4,39
TARİH 2019-05-27
ISBN 9759959630
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bir “kimlik bunalımı” ve “köklerden uzaklaşma” gerçekliği içinde olduğumuz doğrudur. Kendini gündelik, politik ve kültürel hayatın her alanına sirayet ederek açığa çıkaran bu sorunun çözümü hiç de öyle kolay görünmüyor. Çözüm belki de öncelikle teşhisi iyi yapmaktan geçiyor. Kimliği, “ortak miras”ı iyi tanımlamakla yeniden inşa edebileceğiz. Nedir peki bu ortak miras? Hüsrev Hatemi, Kimlik Kuyusu’nun derinlerine inerek bu “ortak miras”ı arıyor. Eski Yunan, Mısır, Anadolu, İran hatta Türklerin de yaşadığı Orta ve Uzak Doğu ile sandığımızdan çok fazla ortak efsanelere, ortak kültüre ve tarihe sahibiz. Bu kültürün ve tarihin farkında olmak, kendimizi sınırsızlığı ile yeni bir sınırı tanımlayabilecek büyük bir medeniyete eklemlenme imkânı yaratabilir. Hatemi Kimlik Kuyusu’nda bu imkânın peşinde. Okuru da aynı imkân üzerine düşünmeye davet ediyor.

...atemi. Türk Kimliği konusunda son yıllarda iğne ile kuyu kazıldı ... Kimlik Kuyusu | bkmkitap.com ... . Kuyu bitince iğneler de çuvaldızlar da hep başkasına batırıldı. Bir deli yerine, yüzlerce akıllı bir kuyuya taş attı. Prof. Dr. Hüsrev Hatemi. Bir "kimlik bunalımı" ve "köklerden uzaklaşma" gerçekliği içinde olduğumuz doğrudur. Kendini gündelik, politik ve kültürel hayatın her alanına sirayet ederek açığa çıkaran bu... Prof. Dr. Hüsrev Hatemi. Türk Kimliği konusunda son yıllarda i ... Kimlik Kuyusu - Hüsrev Hatemi ... ... Prof. Dr. Hüsrev Hatemi. Türk Kimliği konusunda son yıllarda iğne ile kuyu kazıldı. Kuyu bitince iğneler de çuvaldızlar da hep başkasına batırıldı. Bir deli yerine, yüzlerce akıllı bir kuyuya taş attı. 23.10 TL. Kimliği "ortak miras"ı iyi tanımlamakla yeniden inşa edebileceğiz. Nedir peki bu ortak miras? H...