Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri PDF EPUB


Wade Graham

Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri - Wade Graham pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Wade Graham
DOSYA BOYUTU 9,23
TARİH 2019-09-23
ISBN 6052116890
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

19. yüzyıldan bugüne bazen ütopik, bazen tuhaf ama genelde tartışmalı birçok tasarım fikri kademeli olarak benimsendi ve Dubai’den Tokyo’ya, Londra’dan Los Angeles’a dünyanın her yerindeki şehirlerde uygulandı. Graham, bu tasarım fikirlerinin arkasındaki vizyonerlerin ve onların rakiplerinin yaşam öykülerinden yola çıkarak, şehir peyzajlarının analizini yapıyor, şehir formlarımızın nereden geldiğini, bizim onları ve onların bizi nasıl şekillendirdiğini göstermeyi amaçlıyor.Wade Graham şehirleri planlar, tasarımlar, mimari akımlar ışığında anlatırken tüm bunların aslında nasıl yaşamamız, nasıl çalışmamız, nasıl alışveriş yapmamız ve neye inanmamız gerektiğine dair fikirlerin bir dışavurumu olduğunu da gösteriyor. Bertram Goodhue’nun barok fantastik köylerinden, Le Corbusier’nin Işıyan Şehir’ine; lüks yeşil banliyöleri, şehir merkezindeki gökdelenleri, boş arazilerin ortasında yapayalnız dikilen yüksek blokları, yepyeni deneyimler vaat eden alışveriş merkezlerini, eko-siteleri, meydanları, dar sokakları, otoyolları bambaşka bir gözle görmemizi sağlıyor.Canlı, özgün ve genel okura hitap eden bir kültür tarihi sunan Rüya Şehirler, şehirleşmiş dünyayı anlamak için bir kılavuz kitap.

...teme ekle. Wade Graham'ın "Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri" adlı kitabı, Ümit Hüsrev Yolsal çevirisiyle Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlandı ... "Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri" Yayımlandı ... . Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri! Wade Graham. 19. yüzyıldan bugüne bazen ütopik, bazen tuhaf ama genelde tartışmalı birçok tasarım fikri kademeli olarak benimsendi ve Dubai'den Tokyo'ya... Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafında ... Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri - Wade... ... . 19. yüzyıldan bugüne bazen ütopik, bazen tuhaf ama genelde tartışmalı birçok tasarım fikri kademeli olarak benimsendi ve Dubai'den Tokyo'ya... Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlanan "Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri" isimli kitap, raflardaki yerini aldı. R...