Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türk’ün Soy Kütüğü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türk’ün Soy Kütüğü PDF EPUB


Ebul Gazi Bahadır Han

Türk’ün Soy Kütüğü - Ebul Gazi Bahadır Han pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ebul Gazi Bahadır Han
DOSYA BOYUTU 8,32
TARİH 2020-02-05
ISBN 6057702579
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ebulgâzi Bahadır Han bu eseri kaleme alırken Reşideddin’in Camiü’t Tevarih adlı eseri, Şerafeddin Yezdî’nin Zafername adlı eseri, Cengiz Han’ın kendisi, oğulları ve torunları hakkında yazılan on sekiz cilt kitaptan yararlandığını kendisi söylemektedir. Biz eserin dünya kütüphanelerindeki önemli nüshaların kopyasını aldık ve eser hakkında kapsamlı bir çalışma yaptık. Çalışmamızla eserin Türk tarihi açısından taşıdığı önemi okuyucularımız ile paylaşmak düşüncesindeyiz. Çalışmamız Giriş bölümü ve Türk’ün Soy Kütüğü bölümü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Giriş bölümünde Ebulgâzi Bahadır Han’ın hayatı ve Türk’ün Soy Kütüğü (Şecere-i Türk) hakkında kısa bilgiler verilmiştir. Türk’ün Soy Kütüğü (Şecere-i Türk) bölümünde ise eserin Çağatay Türkçesi ile yazılmış metni Türkiye Türkçesine aktarılarak verilmiştir. Eserin metninin Çağatay Türkçesinden Türkiye Türkçesine aktarılmasının hiç de kolay bir iş olmadığını özellikle belirtmek gerekir. Zira yazarın bazı cümleleri düzgün kurmadığı ve ne demek istediği anlaşılmadığı görülmüştür. Bu durumda konunun akışına uygun hareket edilmiştir. Eserde Arapça, Farsça, Moğolca, Türkçe ve başka dillerde çok sayıda özel ad geçmektedir. Arap alfabesinin fonetik değerlerinin yabancı adları okumaya uygun olmadığı bilinmektedir. Bu durumda okunan isimlerin eserde yazılış biçimleri de parantez içinde verilmiştir.

... BahadırHan, "Şecere-i Terakime"(Türklerin soy kütüğü) adlı eserinde;Türklerin soy kütüğünü Adem'den başlatır ... Davut Yardımcı - Türklerin Soy Kütüğü ... . Çocuklarının adları şunlardı: Türk, Hazar, Saklap, Rus, Ming, Çin, Kimeril, Tarih. En yeni Türklerin Soy Kütüğü kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. Türkçü, Türk soyunun üstünlüğüne inanmıs olan kimsedir. Bu sayfadaki çalışmalar kanuni haklar ve siteye gelen uyarılar doğrultusunda kaldırılmıştır. Bu kitabın yayını ... Davut Yardımcı - Türklerin Soy Kütüğü ... . Bu sayfadaki çalışmalar kanuni haklar ve siteye gelen uyarılar doğrultusunda kaldırılmıştır. Bu kitabın yayını kaldırılmış ve silinmiştir. Onlarca konuda makale veya Türk tarihi hakkında sayısız araştırmayı... Ebulgazi Bahadır Han. Ebulgâzi Bahadır Han bu eseri kaleme alırken Reşidedd...