Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türk’ün Soy Kütüğü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türk’ün Soy Kütüğü PDF EPUB


Ebul Gazi Bahadır Han

Türk’ün Soy Kütüğü - Ebul Gazi Bahadır Han pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ebul Gazi Bahadır Han
DOSYA BOYUTU 9,51
TARİH 2020-02-05
ISBN 6057702579
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ebulgâzi Bahadır Han bu eseri kaleme alırken Reşideddin’in Camiü’t Tevarih adlı eseri, Şerafeddin Yezdî’nin Zafername adlı eseri, Cengiz Han’ın kendisi, oğulları ve torunları hakkında yazılan on sekiz cilt kitaptan yararlandığını kendisi söylemektedir. Biz eserin dünya kütüphanelerindeki önemli nüshaların kopyasını aldık ve eser hakkında kapsamlı bir çalışma yaptık. Çalışmamızla eserin Türk tarihi açısından taşıdığı önemi okuyucularımız ile paylaşmak düşüncesindeyiz. Çalışmamız Giriş bölümü ve Türk’ün Soy Kütüğü bölümü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Giriş bölümünde Ebulgâzi Bahadır Han’ın hayatı ve Türk’ün Soy Kütüğü (Şecere-i Türk) hakkında kısa bilgiler verilmiştir. Türk’ün Soy Kütüğü (Şecere-i Türk) bölümünde ise eserin Çağatay Türkçesi ile yazılmış metni Türkiye Türkçesine aktarılarak verilmiştir. Eserin metninin Çağatay Türkçesinden Türkiye Türkçesine aktarılmasının hiç de kolay bir iş olmadığını özellikle belirtmek gerekir. Zira yazarın bazı cümleleri düzgün kurmadığı ve ne demek istediği anlaşılmadığı görülmüştür. Bu durumda konunun akışına uygun hareket edilmiştir. Eserde Arapça, Farsça, Moğolca, Türkçe ve başka dillerde çok sayıda özel ad geçmektedir. Arap alfabesinin fonetik değerlerinin yabancı adları okumaya uygun olmadığı bilinmektedir. Bu durumda okunan isimlerin eserde yazılış biçimleri de parantez içinde verilmiştir.

...Kütüğü (Osmanlı Arşivi Belgelerine Göre)" isimli kitabında arşiv evrakına dayanarak Atatürk'ün ... Davut Yardımcı - Türklerin Soy Kütüğü ... ... Türklerin soy ağacı, türklerin soy kütüğü, Oğuz Boyları. Osmanlı'nın ... Türk Dünyası Dersleri: Türklerin Şeceresi - Soy Ağacı Prof. Dr. Zikiriya Jandarbek. YÖRÜKLERİN SOY KÜTÜĞÜ hakkında dutlucakoyu tarafından yazılan gönderiler. Bu adı Anadolu'ya Salurlar getirmişlerdir. Türkmen kelimesi Türk-İman'dan türemiştir. Turklerin Soy Kutugu - Ebulgazi Bahadır Han. Türklerin ... Davut Yardımcı - Türklerin Soy Kütüğü ... . Türkmen kelimesi Türk-İman'dan türemiştir. Turklerin Soy Kutugu - Ebulgazi Bahadır Han. Türklerin soy kütüğü … Şerece-i terakime. Türk tarihinin oluşumu ve gelişimi, kökenleri, karakterleri... Çalışmamız Giriş bölümü ve Türk`ün Soy Kütüğü bölümü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Bahadır Han`ın hayatı ve Türk`ün Soy Kütüğü (Şecere-i Türk) hakkında kısa bilgiler verilmiştir. Ana Sayfa. Türkün soy Kütüğü. Türkün soy kütüğü. Barkod 9786057702579. Stok Durumu VAR. ...türklerin soy ağacı türklerin soy ağacı oğuzlar ın soy ağacı türkler kimdir türklerin soy kütüğü soy ağacı aşiretler oymaklar türk boyları anadolu türkler i boy ları balkan türkleri türk cumhuriyetleri. 25.47 TL. Giriş bölümünde Ebulgâzi Bahadır Han'ın hayatı ve Türk'ün Soy Kütüğü (Şecere-i Türk) hakkında kısa bilgiler verilmiştir. Türk'ün Soy Kütüğü (Şecere-i Türk) bölümünde ise eserin Çağatay... EBÜ'L GÂZÎ BAHADIR HAN. Hiç kimse zannetmesin ki, ben bu kitabı kendi neslimi yükseltmek için, hakikati bozarak yazdım. Zaten Hakk beni mümtaz yaratmıştır, buna ihtiyacım yoktur. Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendiye Alüş Efendi derlerdi. Kocacık nahiyesi tamamen Türk'tü. (26) 10 Kasım 1993'te Milliyet gazetesi "Ata'nın Soy Kütüğü" isimli bir yazı yayımlar....