Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mehmet Nail Bey'in Derlediği Kartpostallarla Balkan Savaşı (1912-1913) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mehmet Nail Bey'in Derlediği Kartpostallarla Balkan Savaşı (1912-1913) PDF EPUB


Güney Dinç

Mehmet Nail Bey'in Derlediği Kartpostallarla Balkan Savaşı (1912-1913) - Güney Dinç pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Güney Dinç
DOSYA BOYUTU 11,58
TARİH 2013-05-01
ISBN 9750814419
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Osmanlı’nın tek başına giriştiği son savaş.Acı bir yenilgi, onur kırıcı bir barış antlaşması.Bu hengâmede tutsak düşen genç bir Osmanlı subayının Sofya’daki tutsaklık günlerinde topladığı kartpostallarla oluşturduğu albüm. Bu acı savaşa Bulgar devletinin bakış açısını yansıtan ve Türk kamuoyunca bugüne kadar hiç bilinmeyen kartpostallar kitapta bütüncül bir belgeselin kareleri olarak değerlendiriliyor, yorumlanıyor.20. Yüzyıl başında yaşanan ve Birinci Dünya Savaşı’nın küçük çaplı bir provası sayılan Balkan Savaşı ilk kez bu denli ilginç bir görsellikle Türk okurunun karşısına çıkıyor. Savaşı yakından izleyen gazeteci yazarların tanıklıkları da kitaba ayrı birdeğer katıyor.

... Derlediği Kartpostallarla Balkan Savaşı (1912-1913) ... Mehmet Nail Bey'in Derlediği Kartpostallarla Balkan Savaşı... ... . ...Mehmet Nail Bey'in Sofya'daki tutsaklığı sırasında topladığı 221 adet kartpostaldan oluşuyor. Bu kartpostallar arasında Balkan Savaşı ile ilgili fotoğraflar, temsili resimler ve karikatürler bulunuyor. 20. Yüzyıl başında yaşanan ve Birinci Dünya Savaşı'nın küçükçaplı bir provası sayılan Balkan Savaşı ilk kez bu denli ilginç bir görsellikle Türk okurunun karşısınaçıkıyor. ...1913); Mehmed Nail Bey'in Derlediği Kartpostallar ... Mehmet Nail Bey'in Derlediği Kartpostallarla Balkan Savaşı... ... . ...1913); Mehmed Nail Bey'in Derlediği Kartpostallarla Balkan Savaşı. Tadımlık (SUNUdan) Mehmed Nail Bey bizim dedemiz. O zamanlar böyle yapılırmış. Mehmed Nail Beyden yanıt yok!...