Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İnsancıklar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İnsancıklar PDF EPUB


Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

İnsancıklar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
DOSYA BOYUTU 7,38
TARİH 2019-11-06
ISBN 6057755209
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dostoyevski'nin ilk eseri olan bu kitap, Rus yaşamını yansıtan ilk roman olarak anılır.Dönemin Rusya’sında yaşanan çıkmazları, iyi kötü ilişkilerini, tüm çarpıklığı ve çıplaklığı ile yansıtan bu roman, yazarın ustalığını da apaçık ortaya koyan bir yapıttır.Yoksullukla mücadele eden, zar zor geçinen yaşlı bir memurun; kimsesiz genç bir kıza olan aşkını konu alan bu roman, aydın insanlara övgüyle atıf yaparken, fakirliğin insanın hayatını ve duygularını ne derece etkilediğini gözler önüne serer. İki âşık arasındaki mektuplar; aşkı, umudu, fedakârlığı ve çaresizliği mükemmel bir biçimde anlatır. Dönemin saygın eleştirmenlerinden biri olan Belinski, kitabı okuduktan sonra şu yorumda bulunur:“İki gündür kendimi bu kitaptan alıkoyamıyorum. Yeni bir yazar, yeni bir yeteneğin kalemi bu. Onu tanımıyorum. Kimdir, neye benzer bilmiyorum. Ama bundan önce hiçbir yazar bu kadarını düşlerinde bile göremezdi!”

...'dır. Genç Dostoyevski, ilk romanı İnsancıklar'ı tamamlar tamamlamaz ev arkadaşı yazar Grigoroviç'e okutur ... İnsancıklar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski ... . İşte 23 yaşındaki Dostoyevski de böyle İnsancıklar'da. İnsancıklar Özet. Dostoyevski'nin İnsancıklar kitabı, bugüne kadar gelmiş Budala, Beyaz Geceler, Kumarbaz gibi eserlerin yeşerip filizlenmesini sağlayan can suyudur. ...türlü türlü büyük işleriniz, şanımız, şerefimiz var, sizler bana, ben sizlere acıyorum insancıklar! hanınız, apartmanınız, kulunuz, uşaklarınız, ufacık tabutlarınız var; ben sizlere acıyorum insancıklar! İnsancıklar (Rusça: Бедные люди, Bednye Lyudi), 19. yüzyıl Rus yazarlarından Dostoyevski'nin ilk romanı (1846). İlk Rus toplumsal romanı sayılır. Olay ... Dostoyevski, İnsancıklar Roman Konusu, Özeti, Yorumu, İncelemesi ... . yüzyıl Rus yazarlarından Dostoyevski'nin ilk romanı (1846). İlk Rus toplumsal romanı sayılır. Olay ...