Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bütün Şiirler / Alaeddin Özdenören e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bütün Şiirler / Alaeddin Özdenören PDF EPUB


Alaeddin Özdenören

Bütün Şiirler / Alaeddin Özdenören - Alaeddin Özdenören pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Alaeddin Özdenören
DOSYA BOYUTU 11,17
TARİH 2011-01-01
ISBN 9758274406
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

YIKANDIKÇA AZGINLAŞAN BİR ATEŞ GİBİ Adını doğruyorum. Bir yalnızlığı doğrar gibi doğruyorum adını. Yatılı bir okulun bahçesinde. Hüzne ve acıya boşalan Gizli işsizliklere. Yapraklara ve öğretmenlere dokunmadan. Korkuluklara. Sessiz ve tenha adımlarla. Gizliliklere ve gizlenmeğe alışarak. Adını soyuyorum. Bu kenti dize getirmek için. Bu kenti ve her şeyi. Soyuyorum adını. Geriye bir kimsesizliğin kalıyor. Onu alıp yüzüme gözüme sürüyorum. Kalbime. Hiç uğrak vermeyen kalbime, Adını kesiyorum. Yalaz bir bıçakla. Ustura ağızlı bir Hartlap bıçağı. Maraş yapısı. Bazen Diyarbakır’da rastlanır gölgesine.Adını kesiyorum. Bir yalnızlık doğuyor ötgür. Ötgür bir gece yaşıyorum. Bir yasağı bütün hıncımla boğuyorum. Yanlış bir Devletin yasağını.

...lerden. Fakat şiirin dili onu salt gözlemci olma konumundan çekip çıkarıyor ... Alaeddin Özdenören Şiirleri ... . Yedi güzel adam Alaaddin Özdenören dökülüş şiiri çok güzel bir eser hakikaten, bu parçaya kısaca yer verelim istedik... fon müzik: MUSTAFA TUNA: https://www.... Adını doğruyorum. Bir yalnızlığı doğrar gibi ( doğruyorum adını. Yatılı bir okulun bahçesinde. Hüzne ve acıya boşalan. Gizli işsizliklere. Yapraklara ve öğretmenlere... Gülüm gülüm Benim ölümüm Çocukların ku ... Bütün Şiirler Alaeddin Özdenören ... . Yapraklara ve öğretmenlere... Gülüm gülüm Benim ölümüm Çocukların kulaklarına küpedir Vitrin denizlerine zincirlenmiş çocukların... Alaeddin Özdenören. Alaaddin Özdenören 1940 yılında Maraş'ta doğdu. Devlet ve İnsan (deneme), Gide Gide Yalnızlık (şiir), Şiirin Geçitleri (şiir tahlili),Unutulmuşluklar,Şiirler (1975-1999). Alaeddin Özdenören. Alaeddin Özdenören çağının tanığı olmayı seçen şairlerden. Fakat şiirin dili onu salt gözlemci olma konumundan çekip çıkarıyor. Bütün Şiirleri. Yazar: Alaeddin Özdenören. Baskı tarihi 10. Ateş Dansı - Şiirler VIII. Bütün Şiirleri, Alaeddin Özdenören. Sayfa 10 - İz Yayıncılık. 1. Ünlü şairlerin daha çok bütün şiirlerinin toplandığı kitapları okumayı tercih ediyorum. Alâeddin Özdenören, hakkında bilgi edinmek isteyenler için şiirlerinin tamamının toplandığı Toplu Şiirler'i... Bütün Şiirler book. Read 2 reviews from th...