Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Beyaz Geceler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Beyaz Geceler PDF EPUB


Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Beyaz Geceler - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
DOSYA BOYUTU 8,2
TARİH 2020-01-16
ISBN 6057755216
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dostoyevski’nin 27 yaşında yazmış olduğu bu romantik eseri, hayalci ve yapayalnız bir kahraman üzerine kurgulanmıştır. Kalabalık bir şehirde tek başına yaşayan bu genç, kenti benimsemiş, onunla kaynaşmıştır. Hatta bu kente kişisel özellikler yüklemiştir.Geceleri uzun yürüyüşlere çıkan genç, bir gece köprüde genç bir kızla karşılaşır. O geceden sonra dört gece sürecek hayali bir aşkı düşler.Dostoyevski, bu hayalci kahramanın anlatımıyla, muhteşem gözlem gücünü, duygularını; yalnızlığı, sevme ve sevilme isteğini muhteşem bir şekilde yansıtmış ve küçük bir başyapıt ortaya koymuştur. Yalnızca Rus edebiyatının değil, dünya edebiyatının en büyük yazarlarından olan Dostoyevski'nin bu eseri; sevecen, okuru sarıp sarmalayan, ama hüzünlü bir uzun öyküdür.

...nın içerisinde olduğu günler ve geceler Beyaz Geceler olarak adlandırılıyor kahramanımız tarafından ... Beyaz Geceler - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski ... . İlki(Beyaz Geceler) psikolojik bir öykü; hayalperest bir gencin tek kişilik aşkı... Kitabın adı : beyaz geceler. Kitabın yazarı : dostoyevski. Gece yarısına kadar dolaşır.Evine dönerken nehir kenarında bir kızın parmaklıklara dayanarak ağladığını görür. Beyaz Geceler. Yazar: Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Çeviren: Mehmet Özgül. İletişim Yayınları, İstanbul-4. Bask ... Beyaz Geceler Özeti Beyaz Geceler Dostoyevski Özet ... . Yazar: Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Çeviren: Mehmet Özgül. İletişim Yayınları, İstanbul-4. Baskı, 2017. Sayfa sayısı: 118. Özet. beyaz geceler. şükela: tümü | bugün. sabaha kadar film gösterilmesi anlamına gelen tamlama. seturun düzenlediği bir rusya tatil programının ismi. nasıl olyuyorsa yazın da kışın da beyaz geceler...