Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Vatanından Uzaklara Çerkesler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Vatanından Uzaklara Çerkesler PDF EPUB


Vatanından Uzaklara Çerkesler -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 3,25
TARİH 2004-09-21
ISBN 9758663763
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

19. yüzyıl, imparatorlukların çıkar çatışmalarının büyük savaşlara yol açtığı, sınırlarınn yeniden çizildiği, halkların zorla göç ettirildiği bir dönem olarak tarihte yerini aldı. Amerika'da Kızılderili soykırımı sürerken eski kıtada da imparatorluklar yeni fetihler peşinde yeni katliamlar yapıyordu. Bunların başında yer alan Rus Çarlığı da 18. yüzyılın ikinci yarısında Kafkasya'da işgal savaşı yürütüyordu. Kafkas-Rus Savaşı olarak adlandırılan bu savaşın başlangıcı, Rusların Kafkasya'da ilk kaleleri kurdukları ve toprak ele geçirmeye başladıkları 1700'lerin ikinci yarısıyla tarihlendirilir. Bitiş tarihi ise bugün Çerkeslerin sürgünün yıldönümü olarak andıkları tarihtir: Soçi yakınlarındaki Kbaada Vadisi'nde yapılan törenle savaşın sonunun ilan edildiği ve çarlık döneminde zaferin yıldönümü olarak kullanılan 21 Mayıs 1864...Bu kitapta savaşa ve Çerkeslerin sürgününe tanıklık eden belgeler yer almaktadır.

...en Çerkesler, aylar boyunca Karadeniz sahilinde açık havada beklemek zorunda kalıyorlardı ... VataN'ından UzakLara ÇerkesLer {KafkasLarın Dünyası Arşivi}... ... . Murat Paşpu: Vatanından Uzaklara Çerkesler Sayfa 35 Chiviyazıları İstanbul 2004. Kolektif. Bir sürgünün anatomisi... 19. yüzyıl, imparatorlukların çıkar çatışmalarının büyük savaşlara yol açtığı, sınırların yeniden çizildiği, halkların zorla göç ettirildiği bir dönem tarihte yerini aldı. 19. yüzyıl, imparatorlukların çıkar çatışmalarının büyük savaşlara yol açtığ ... Vatanından Uzaklara Çerkesler A. P. Pronşteyn ... . 19. yüzyıl, imparatorlukların çıkar çatışmalarının büyük savaşlara yol açtığı, sınırlarınn yeniden çizildiği, halkların zorla göç ettirildiği bir dönem olarak tarihte yerini aldı. Bir sürgünün anatomisi... 19. yüzyıl, imparatorlukların çıkar çatışmalarının büyük savaşlara yol açtığı, sı...