Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Eserlerinde Nietzsche e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Eserlerinde Nietzsche PDF EPUB


Lou Andreas-Salome

Eserlerinde Nietzsche - Lou Andreas-Salome pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Lou Andreas-Salome
DOSYA BOYUTU 7,99
TARİH 2019-11-27
ISBN 6058033832
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Lou Salome Nietzsche’yi aşkla sevmemiştir ama daha sonra Nietzsche üzerine olağanüstü güzellikte bir kitap yazma fırsatı bulacaktır.Gilles Deleuze “Nietzsche’nin tüm bilgisi güçlü bir inançlı ruh halinden yükseliyordu ve çözümsüzce düğümlenmişti: kendini feda etme ve tanrılaştırma, öz yıkımın zalimliği ve yüceltme için duyulan arzu, kederli hastalık ve zafer niteliğinde iyileşme, göz kamaştırıcı esrime ve serinkanlı bilinçlilik. Burada karşılıklı çelişkilerin birbirine geçişi, aşırı uyarılmış ve gerilmiş enerjilerin taşması, kaosa, karanlığa ve dehşete doğru gönüllü bir atılım, ardından ışığa doğru yükselen bir arzu ve en dokunaklı anlarda “onu bütünlükten ve aşırı doluluğun verdiği sıkıntılarla içindeki sıkıştırılmış dertlerden özgürleştiren” bir istencin dürtüleri hissediliyor (“Bir Öz Eleştiri Denemesi” TD,5). –bir tanrı doğurmak isteyen ve bir tanrı doğurmak zorunda olan bir kaos.”Modern felsefenin en önemli düşünürlerinden olan Fridrich Nietzsche, düşünceleri kadar, yaşamıyla da hizmet etti insan düşüncesine. Lou Andreas-Salomé, uzun yıllar, büyük düşünürün yaşamının ve düşüncelerinin yanıbaşındaydı hep. Eserlerinde Nietzsche, her sayfasında yazarının bir sevilen, bir dost ve yoldaş olarak kendini de hissettirdiği çok özel bir monografi.

...'nin hayattayken yayımladığı kitaplar yanında öldükten sonra kız kardeşi Elizabeth Forster tarafından gözden geçirilip yamımlanan kitapları şunlardır: ... Ni̇etzsche Eserleri̇ ... ...· Trajedinin Doğuşu (1870-1871) ...·. Friedrich Nietzsche Eserleri. Kendisini "yarının yazarı" olarak tanımlayan Nietzsche'nin değeri hayattayken anlaşılmamış. Nietzsche'nin hayatının son yıllarında yazdığı eserleri arasındadır. Salome, Nietzsche hakkında şöyle tarihi bir kesiti bırakmaktadır bizlere. ve eserlerinde söylenceleriyle insanlığı sarsan Nietzsche'yi kısaca anlatır bizl ... Eserlerinde Nietzsche - Lou Andreas-Salome | kitapyurdu.com ... . Salome, Nietzsche hakkında şöyle tarihi bir kesiti bırakmaktadır bizlere. ve eserlerinde söylenceleriyle insanlığı sarsan Nietzsche'yi kısaca anlatır bizlere. "Üç hafta boyunca ölesiye konuştuk. Friedrich Nietzsche eserleri indirimli, hızlı kargo ve ödeme seçenekleriyle idefix'te! Çok satan, popüler ve tüm Friedric...