Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Psikopatoloji ve Suç e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Psikopatoloji ve Suç PDF EPUB


Hatice Demirbaş

Psikopatoloji ve Suç - Hatice Demirbaş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hatice Demirbaş
DOSYA BOYUTU 7,90
TARİH 2019-11-09
ISBN 6050330427
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Psikopatoloji ve Suç, yasal konulara ve sorunlara genel psikolojinin bilgilerini ve ilkelerini uygulamak üzere, hukuk ile psikoloji arasında kurulan ilişkiden doğan adli psikoloji alanına katkı sağlayacak bir kitaptır. Adli psikoloji, son yıllarda hızla gelişmekte olan bir alan olmasına rağmen bu alanda yazılan kitapların sayısı sınırlıdır. Psikopatoloji ve Suç, bu sınırlılığı ortadan kaldıracak kaynaklardan biridir.Kitapta, ruhsal bozuklukların suç ile ilişkisi; adli sistemde bilirkişiliğine başvurulan uzmanlardan olan adli psikologlara, psikiyatristlere, adli süreçlerde görev alan/alacak uzmanlara, cezaevlerinde psikososyal serviste çalışan uzmanlara ve yasa yapıcılara rehber olacak şekilde farklı boyutlarıyla aktarılmıştır. Çeşitli ruhsal bozukluklar; şizofreni, duygudurum bozuklukları, alkol kullanım bozuklukları (alkol/madde bağımlılığı), zihinsel gelişim geriliği, kişilik bozuklukları, demans, epilepsi ve yaşlılık dönemi suç bağlamında ele alınmıştır.Bu kitap; suçlularda ruhsal bozuklukların yaygınlığı, onları tanımlayıcı özellikler, işledikleri suç türleri, cezai sorumlulukları, tedaviler, alınması gereken önlemler gibi konu başlıkları ile önerilerin bulunduğu her zaman başvurulabilecek yeni bir Türkçe kaynak olma özelliği taşımaktadır. 

...dli psikoloji son yıllarda hızla gelişmekte olan bir alan olmasına rağmen bu alanda yazılan kitapların sayısı sınırlıdır ... Psikopatoloji ve Suç Hatice Demirbaş ... . Psikopatoloji ve Suç bu sınırlılığı ortadan kaldıracak kaynaklardan biridir. Psikopatoloji, suç ve adaletsizlik. Mayıs Ayı 22, 2020. Zihinsel hastalıklar yıllardan beri suçların büyük çoğunluğunda ilişkili bir faktör olmuştur. Ancak, bu düşünce birçok yönden eşittir. Hatice Demirbaş. Psikopatoloji ve Suç, yasal konulara ve sorunlara genel psikolojinin bilgilerini ve ilkelerini uygulamak üzere, ... Psikopatoloji ve Suç ... . Hatice Demirbaş. Psikopatoloji ve Suç, yasal konulara ve sorunlara genel psikolojinin bilgilerini ve ilkelerini uygulamak üzere, hukuk ile psikoloji arasında kurulan ilişkiden doğan adli psikoloji alanına... Suç ve Psikopatoloji ilişkisi. Chapter (PDF Available) · November 2018 with 2,243 Reads. Suç ve ruhsal bozuklu...