Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Seyyahların İzinde Türkistan e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Seyyahların İzinde Türkistan PDF EPUB


Kollektif

Seyyahların İzinde Türkistan - Kollektif pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kollektif
DOSYA BOYUTU 7,53
TARİH 2019-10-31
ISBN 6050370362
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkistan, ilk Çağlardan itibaren Uzak Doğu ileBatı uygarlıkları arasında bir köprüdür. Moğolistan`dan Urallara kadar uzanan uçsuz bucaksız bozkırlar, çoğu zaman konargöçer boyların at koşturduğu cografyaolarak araştırmalarda ön plana çıkarken, bir coğrafyanın Doğu ile Batı arasındaki ilişkilerdeki rolü göz ardı edilmiştir. Oysaki Türkistan Çinden veyaAkdeniz kıyılarındanyola çıkan kervanların ya da Çin`den Hindistan`a gitmek isteyen Budist hacıların uğramadan yola devam edemeyeceği bir coğrafyadır. Türkistan`ı bir ağ gibi saran tarihi ticaret yolları, sadece kervanların ticari ürünleri taşıdığıbasit bir yol değildir. Bu yollar aynı zamandakültürlerin ve dinlerin uzak coğrafyalara ulaşmasını sağlamıştır. Bu nedenle Çin, İran, Hint ve Roma gibi uygarlıklardan yola çıkan kervanlar, ordular, seyyahlar, hacılar ya da elçilerinyolubir şekilde Türkistan`a düşmüştür. Bu yolcularda bazıları görüp duyduklarını yazarak bize seyahatnameler bırakmışlardır. Bazılarınınserüvenleri ise başkaları tarafından yazılan kitapların konusu olmuştur. Türkistan`a bir şekilde yolu düşen seyyahların eserleri temel alınarak hazırlanan bu kitap da başlangıçtan 20.yüzyıla kadar Türkistan`daki Türklerin bir başkası tarafından nasıl göründüğünü yansıtmayı amaçlamaktadır. 

...ökçe. Türkistan, ilk Çağlardan itibaren Uzak Doğu ile Batı uygarlıkları arasında bir köprüdür ... Seyyahların İzinde Türkistan | bkmkitap.com ... . Moğolistan`dan Urallara kadar uzanan uçsuz bucaksız bozkırlar... Seyyahların İzinde Türkistan. BookPDF Available. October 2019. Seyyahların izinde türkistan. ISBN 978-605-037-036-2. Doı 10.14527/9786050370362. Seyyahların İzinde Türkistan. Türkistan, ilk Çağlardan itibaren Uzak Doğu ile Batı uygarlıkları arasında bir köprüdür. Moğolistan`dan Urallara kadar uzanan uçsuz bucaksız bozkırlar... Seyyahların İzinde Türkistan. T ... Seyyahların İzinde Türkistan - Lazımbana'da ... . Moğolistan`dan Urallara kadar uzanan uçsuz bucaksız bozkırlar... Seyyahların İzinde Türkistan. Türkistan ilk Çağlardan itibaren Uzak Doğu ile Batı uygarlıkları arasında bir köprüdür. Moğolistan`dan Urallara kadar uzanan uçsuz bucaksız bozkırlar çoğu zaman... 36.10 TL. Bu ne...