Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İnsan e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İnsan PDF EPUB


Michel de Montaigne

İnsan - Michel de Montaigne pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Michel de Montaigne
DOSYA BOYUTU 7,33
TARİH 2020-05-01
ISBN 6051430263
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Montaigne ile okuyucu arasına girecek olan herkes, boş sözler söylemek tehlikesine düşer. Yeni düşünce, insan bilincinin insanı ve doğayı serbestçe tanımak çabası ise, Montaigne bu çabanın ilk büyük hamlesidir.Denemeleri, “kendini tanı” ilkesinin bütün bir ömre uygulanmasıdır. Bu bakımdan Montaigne, Sokrates'i Platon'dan çok daha iyi anlamış sayılabilir. SABAHATTİN EYÜBOĞLU ***“Yalnızca Sokrates, Bilge adını almaya hak kazanmıştır.Kendisini böylesine tanıyan kimse, kendinden ne kadar söz etse yeridir.*Bence insan ne olduğunu bilmekte dikkatli olmalı; iyi yanını da kötü yanını da ayırım gözetmeden, bilinçli bir şekilde ortaya çıkarmalıdır.*Herkes, kendisi için bir derstir; yeter ki kendini yakından tanıyabilsin. Bildiklerimi söylemiyor, kendimi inceliyorum burada. Başkalarına değil, kendime ders veriyorum.”

...ksonomik adıyla Homo sapiens (Latince "akıllı insan" veya "bilen insan"), primatlar takımının büyük insansı maymunlar familyasının Homo cinsinde bulunan tek canlı türü ... İnsan - Vikipedi ... . Arapça ins kelimesinden türetilmiştir. "Beşer, insan topluluğu" anlamına gelen ins, daha ziyade insan türünü ifade etmekte olup bu türün erkek veya dişi her ferdine insî/enesî yahut insân denmektedir. İnsan. Yeryüzünde yaşayan canlıların en üstün nitelikleri olanıdır. İnsanın en büyük özelliği, zekasıdır. İnsanlar da hayvanlar alemine dahil edilir. Bu tasnifte insan, ... Tarihte Yaşamış Tüm İnsan Türleri ve İsimlerinin Anlamı ... . Yeryüzünde yaşayan canlıların en üstün nitelikleri olanıdır. İnsanın en büyük özelliği, zekasıdır. İnsanlar da hayvanlar alemine dahil edilir. Bu tasnifte insan, «omurgalılar» dandır. Binlerce hatta milyonlarca canlı türünün bulunduğu gezegenimizde, dönem dönem bazı insan türleri de yaşadı. Geçtiğimiz hafta Neanderta...