Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kitabu'l Asar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kitabu'l Asar PDF EPUB


İmam ebu Yusuf

Kitabu'l Asar - İmam ebu Yusuf pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İmam ebu Yusuf
DOSYA BOYUTU 6,90
TARİH 2019-10-11
ISBN 6059669559
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tercümesini sunduğumuz bu kitap, oğlu Yûsuf’un babası İmam Ebû Yûsuf vasıtası ile rivayet ettiği 1085 adet hadis-i şerif ihtiva etmektedir.İmam Ebû Yûsuf’un “Kitâbü’l-Âsâr”ı, Ebû Hanîfe’nin “Müsned”i mahiyetindedir. Çünkü kitapta rivâyet edilen hadislerin 1024 tanesi hocası İmam Ebû Hanîfe vasıtası iledir. İmam Azam Ebû Hanîfe’ye nispet edilen 14 adet Müsned vardır. Bunların ekseriyeti İbrahim en-Nehaî hazretlerinin mürselleridir. Mürsel hadis, Hanefi alimlerine göre delildir. İbrahim en-Nehaî’nin Mürsel rivayetlerini diğer alimler de kabul etmişlerdir. İbrahim en-Nehaî’nin Mürsel rivayetlerinin ekserisi Abdullah b. Mesud ve Hz. Aişe’dendir.Hanefi mezhebinin imamları rivâyet edilen hadisle ihticac edip etmediklerini gerek İmam Muhammed’in görüşünü açıkladığı yerde gerek muteber fıkıh kitaplarından alıntı yaparak bazen de dipnotta göstererek açıkladık.İmam Muhammed b. Hasan “el-Âsâr” kitabında hadisi rivâyet ettikten sonra genellikle kendi görüşünü ayrıca hocası İmam Ebû Hanîfe’nin görüşünü zikreder. Ancak Ebû Yûsuf’un “el-Âsâr” kitabında bu söz konusu değildir. O, sadece hadisi nakletmekle yetinmiştir.Hadisin açıklama kısmında eğer İmam Muhammed de aynı hadisi rivâyet etmiş ise onu yazdık. 298 yerde İmam Muhammed: “Biz, bu görüşü alırız. Bu, Ebû Hanîfe’nin de (Rahmetullâhi Aleyh) görüşüdür” demiş, 19 yerde ise “Biz, bu görüşü almayız” demiştir.

...kitap, oğlu Yûsuf'un babası İmam Ebû Yûsuf vasıtası ile rivayet ettiği 1085 adet hadis-i şerif ihtiva etmektedir ... 2 Cilt, Kitabul Asar, 74 TL, Teslimatta Öde, Kayıhan Yayın, Hızlı Kargo ... . 113.91 TRY. Kitabul Asar 1-2 / كتاب الآثار١-٢ HADİS الحديث Muhammed Bin Hasan Eş-Şeybani / محمد بن حسن الشيباني. Kitabü'l-Âsâr / كتاب الآثار Türkiye nin arapça kitap sitesi dininesriyat.com da. Resim Galerisi. Kitabü'l-Âsâr / كتاب الآثار. 787 Görüntülenme. 85 TL. Tercümesini sunduğumuz bu eser, İmam Ebû Yûsuf vasıtası ile rivayet edilen 1085 adet ... KİTABUL ASAR (İ.Muhammed)- كتاب الآثار ... . 787 Görüntülenme. 85 TL. Tercümesini sunduğumuz bu eser, İmam Ebû Yûsuf vasıtası ile rivayet edilen 1085 adet hadis-i şerifi ihtiva etmektedir. İmam Ebû Yûsuf'un "Kitâbü'l-Âsâr"ı, Ebû Hanîfe'nin "Müsned"i mahiyetindedir. Kitabu'l Asar (2 CİLT TAKIM) kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. İmam ebu Yusuf kitapları ve KAYIHAN 2019 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. 130 TL. "Kitâbü'l-Âsâr"da müsned hadislerin sayısı 88'dir. Bu rivayetlerin çoğunluğu İmam Ebû Hanîfe vasıtası ile olsa da İmam Ebû Yûsuf başka hocaları vasıtası ile de rivâyet ettiği hadisler vardır. 88.40 TL. "Kitâbü'l-Âsâr"da müsned hadislerin sayısı 88'dir. Bu rivayetlerin çoğunluğu İmam Ebû Hanîfe vasıtası ile olsa da İmam Ebû Yûsuf başka hocaları vasıtası ile de rivâyet ettiği hadisler vardır. İmam Ebû Yûsuf'un "Kitâbü'l-Âsâr"ı, Ebû Hanîfe'nin "Müsned"i mahiyetindedir. Çünkü kitapta rivâyet edilen hadislerin 1024 tanesi hocası İmam Ebû Hanîfe vasıtası iledir. 98.80 TL. "Kitâbü'l-Âsâr"da müsned hadislerin sayısı 88'dir. Bu rivayetlerin çoğunluğu İmam Ebû Hanîfe vasıtası ile olsa da İmam Ebû Yûsuf başka hocaları vasıtası ile de rivâyet ettiği hadisler vardır. Boyut. 160 X 240. Kitabu'l Asar (2 Cilt Takım). İmam Muhammed b. Hasan el-Âsâr kitabında hadisi rivâyet ettikten sonra genellikle kendi görüşünü ayrıca hocası İmam Ebû Hanîfe'nin görüşünü zikreder. ÖNERİLERİNİZ. Kitabul Asar (2 Cilt Takım). Tercümesini sunduğumuz bu kitap, oğlu Yûsuf'un babası İmam Ebû Yûsuf vasıtası ile rivayet ettiği 1085 adet hadis-i şerif ihtiva etmektedir. İmam Ebû Yûsuf'un "Kitâbü'l-Âsâr"ı, Ebû Hanîfe'nin "Müsned"i mahiyetindedir. Çünkü kitapta rivâyet edilen hadislerin 1024 tanesi hocası İmam Ebû Hanîfe vasıtası iledir. Kitabu'l Asar (2 Cilt Takım) En Uygun Fiyatlarla Kitapefendi ile kapınıza kadar geliyor. İmam Ebû Yûsuf'un "Kitâbü'l-Âsâr"ı, Ebû Hanîfe'nin "Müsned"i mahiyetindedir. Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Kayıhan Yayınları Yayı...