Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tecrid-i SarihSahih-i Buhari Muhtasarı (4 Cilt Kutu) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tecrid-i SarihSahih-i Buhari Muhtasarı (4 Cilt Kutu) PDF EPUB


İmam-ı Buhari

Tecrid-i SarihSahih-i Buhari Muhtasarı (4 Cilt Kutu) - İmam-ı Buhari pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İmam-ı Buhari
DOSYA BOYUTU 6,11
TARİH 2019-11-05
ISBN 6057916259
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Buhârî, halk arasında Sahîh-i Buhârî diye şöhret bulan el-Cami'u's-Sahih adlı eseri 600.000 kadar hadis arasından seçerek 16 yılda meydana getirdiğini, her bir hadisi (veya babı) yazmadan önce mutlaka boy abdesti alarak iki rekât namaz kıldığını söylemiştir. Eserini tamamladıktan sonra onu devrin en büyük hadis otoriteleri olan Ahmed b. Hanbel, Yahya b. Main ve Ali b. el-Medini'ye göstermiştir. Bu âlimlerin hepsi es-Sahih'i beğenmiş, dört hadis hariç içindekilerin sahih olduğuna şehadet etmiştir. Ukayli bu dört hadis hakkında; ‘Son söz Buhârî'nindir. Onlar da sahihtir.’ Demiştir. Buhârî, el-Cami'u's-Sahih'te bir hadisi çeşitli yerlerde değişik isnadlarla tekrar ettiğinden, eserdeki hadislerin yerlerinin eksiksiz tesbit edilmesi kolay olmadığı gibi sahabe ve tâbiin sözleri hariç muallak, mütabi' ve mükerrerlerle birlikte kitapta 9082 rivayetin ve 25.000'den fazla isnad zincirinin bulunması eserden yararlanmayı güçleştirmektedir. Bu güçlüğü gidermek amacıyla erken dönemlerden itibaren muhtelif çalışmalar yapılmış, bunlardan bazılarında tekrarlar ve isnadlar gibi sadece hadis uzmanlarını ilgilendiren hususlar ayıklanmıştır. Bu çalışmaların en önemlilerinden biri de Zebidî’nin et-Tecridü’s-Sarih’i, Sahîh-î Buhârî’nin en meşhur muhtasarlarındandır. 

...mam-ı Buhari Sahihi Buhari Muhtasarı Tecridi Sarih kitabı nı incelemektesiniz ... Açıklamalı Sahih-i Buhari Muhtasarı Tecridi Sarih, 4 Cilt ... . Çelik yayınları 4 Cilt Sahihi Buhari Muhtasarı kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti... İmam-ı Buhari. Buhârî, halk arasında Sahîh-i Buhârî diye şöhret bulan el-Cami'u's-Sahih adlı eseri 600.000 kadar hadis arasından seçerek 16 yılda meydana getirdiğini, her bir hadisi (veya babı)... Ynt: SAHİH-İ BUHARİ MUHTASARI. « Yanıtla #1 : Aralık 15, 2016, 01:43:28 ... Çelik Yayınevi Tecrid-i Sarih & Sahih-i Buhari Muhtasarı (4 Cilt...) ... ... Ynt: SAHİH-İ BUHARİ MUHTASARI. « Yanıtla #1 : Aralık 15, 2016, 01:43:28 ÖS ». CİLT. Ürün Adı. Tecrid-i Sarih&Sahih-i Buhari Muhtasarı (4 Cilt Kutu). Yazar. Ukayli bu dört hadis hakkında; 'Son söz Buhârî'nindir. Onlar da sahihtir.' Demiştir. Tecrid-i Sarih & Sahih-i Buhari Muhtasarı (4 Cilt Kutu) - Muhammed İbn İsmail el-Buh...